Społeczne

Sukces uczennic Gastronomika w wojewódzkim konkursie ekologicznym!

2023-05-17 11:30:00 Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Zespół uczennic ZSGH w składzie: Julia Ubych, Dominika Nowaczyk, Dominika Zielińska z klasy 1 technik żywienia i usług gastronomicznych, zdobył III wyróżnienie w Konkursie "Nasz pomysł na ochronę środowiska" VIII edycja.

Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu
Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Departament Korzystania i Informacji o Środowisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu po raz kolejny zaprosił do udziału w Konkursie „Nasz pomysł na ochronę środowiska” VIII edycja „Grasz – dbasz o środowisko”.

Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest kształtowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Zadaniem Konkursowym VIII edycji Konkursu było stworzenie i przygotowanie scenariusza Przyrodniczej gry terenowej pod hasłem „Poznaję i dbam o lokalną przyrodę ……”/„Lokalni strażnicy przyrody” przez reprezentujących jedną szkołę trzyosobowy zespół uczniów.

Scenariusz musiał zawierać temat przewodni gry, instrukcję do gry terenowej wraz z regulaminem gry, zadania do wykonania wraz z punktami za udzielenie poprawnej odpowiedzi oraz czasem ich ukończenia na poszczególnych etapach gry – minimum 10 lokalizacji w terenie (dokumentacja fotograficzna przedstawiająca zadanie do wykonania).

III wyróżnienie w Konkursie zdobył Zespół uczennic ZSGH w składzie: Julia Ubych, Dominika Nowaczyk, Dominika Zielińska z klasy 1 technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować