Kultura

Studenci opanują miasto! 26 maja ruszą Juwenalia w Kaliszu!

2023-05-08 09:30:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Koncerty, dyskoteka pod gołym niebem i wielka zabawa studentów - 26 maja w Kaliszu odbędą się Juwenalia. Kto wystąpi?

zdjęcie archiwalne/BK
zdjęcie archiwalne/BK

Już za blisko 3 tygodnie studenci Akademii Kaliskiej i Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kalisz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ponownie opanują miasto. Przed nami Kaliskie Juwenalia 2023.

W Kampusie Akademii Kaliskiej przy ul. Poznańskiej 201-205 wystąpią Mateusz Ziółko z Big Band Po Godzinach, Łobuzy, Nowator, Antony Esca. Wieczór umili Huherko. Nie zabraknie również dyskoteki pod gołym niebem. 

Mateusz Ziółko & Big Band Po Godzinach

Mateusz Ziółko – polski piosenkarz popowy, pianista i autor piosenek. Uczestnik programów Mam talent! (TVN) – 1. edycja, zajął 4. miejsce; Must Be the Music. Tylko muzyka (Polsat) – uczestnik; The Voice of Poland (TVP 2) – 3. edycja, zwycięzca; Twoja twarz brzmi znajomo (Polsat) – 10. edycja, zwycięzca.

Brał udział w koncertowych projektach muzycznych, takich jak np. Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support podczas organizowanych w Polsce koncertów zagranicznych wykonawców, takich jak m.in. Amy Macdonald, Coolio czy John Miles.

Big Band „Po Godzinach” to zespół muzyczny, który tworzą wieloletni byli już członkowie orkiestry dętej z Blizanowa, a powstał on w 2019 roku. Głównym celem tego projektu muzycznego jest rozwijanie i utrwalanie pasji muzycznych oraz propagowanie kultury muzycznej. Liderem Bandu jest Szymon Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunkach: kontrabas klasyczny, kontrabas jazzowy, gitara basowa jazzowa, obecnie student kompozycji i aranżacji w zakresie muzyki jazzowej. Wokalistką Big Bandu jest bardzo utalentowana Kornelia Raźniewska, która ma w swoim dorobku wiele nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych. Managerem zespołu jest trębacz bandu, Krzysztof Koszela.

Łobuzy

Polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo, założony w 2015 z inicjatywy Igora Pilewicza. Wokalistą zespołu jest Bogumił Romanowski, znany pod pseudonimem Boogie lub wcześniej Discomił.

Zespół zadebiutował w 2015 singlem „Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015 nakładem wytwórni muzycznej My Music. Utwór stał się ogólnopolskim przebojem.

Nowator

Nowator, właściwie Paweł Lipski, znany również jako Nowi i NWTR – polski raper, wokalista i autor tekstów, a także muzyk i kompozytor. Absolwent szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Członek formacji TeOeR. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Przez znaczny okres kariery utożsamiany ze sceną muzyki hip-hopowej, równolegle tworzy pod własnym nazwiskiem w stylistyce popowej.

Nowator współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Onar, Pezet, Borixon, Lerek, Chiwas, Jeden Osiem L, Ten Typ Mes, Pih oraz Mezo.

Antony Esca

22-letni Antony Esca ma na swoim koncie ogromny sukces. To on jest wykonawcą viralowej piosenki Diss Na Budziki, wyprodukowanej przez Vłodarskiego, która swego czasu robiła prawdziwą furorę na TikToku. 

Antony Esca to wykonawca i autor wszystkich swoich tekstów, dla którego priorytetem jest jak najlepszy kontakt z publiką oraz odbiorcami. Jego singiel „Diss na budziki” to tiktokowy hit. Na koncie ma również inne popularne pozycje, m.in. „Rzucam to trafiam” czy „Robię Restart” nagrany we współpracy z Magdą Beredą.

Organizatorami wydarzenia są: Akademia Kaliska, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM i Miasto Kalisz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować