Polityka

Stowarzyszenie Aktywni zaprezentowało kandydata na prezydenta Kalisza!

2024-01-29 08:14:15 Stowarzyszenie Aktywni

#Aktywni oficjalnie ogłosili rejestrację stowarzyszenia oraz informację kto zamierza ubiegać się z jego ramienia o fotel Prezydenta Miasta Kalisza.

Stowarzyszenie Aktywni
Stowarzyszenie Aktywni

Film z ogłoszenia wyników znajduje się pod niniejszym linkiem : https://fb.watch/pRVqxm-4Qv/

- Zamierzam ubiegać się o kredyt zaufania Kaliszan w najbliższych wyborach samorządowych. Jako Prezydent tego miasta chcę przywrócić do Kalisza uśmiech i radość, dlatego wspólnie z drużyną Aktywnych będziemy przywracać tutaj zieleń, odbudujemy rozrywkę i rekreację tak, aby miasto było przyjazne zarówno dla seniorów, studentów oraz dla rodzin z dziećmi.  Udowodniamy to od wielu lat na wielu płaszczyznach. Jesteśmy grupą ludzi spoza polityki, bo uważamy, że samorząd to miejsce dla społeczników lokalnych, a nie interesów partyjnych zarządzanych z Warszawy. Z tego też względu nie będą do nas przyjeżdżać ministrowie, parlamentarzyści, czy prezydenci innych miast, bo kaliskie sprawy są sprawami Kalisza. Nikt nas nie finansuje, zatem nie jesteśmy też od nikogo zależni. Nasz program tworzą mieszkańcy, dlatego spotykamy się z Państwem i zapraszamy na kawę, bo chcemy z Wami rozmawiać i realizować Wasze marzenia. Nie obiecujemy, bo wiemy, że tylko praca może przynieść efekt – zapowiada Mikołaj Marucha, kandydat na Prezydenta Kalisza z ramienia stowarzyszenia #Aktywni, którego został wiceprezesem.

W najbliższym czasie zostanie przedstawiona również lista kandydatów do Rady Miejskiej oraz cały program. Aktywni zapowiadają, że cechuje ich otwartość, chęć współpracy oraz dialogu ponad podziałami i jak zauważają od dawna umiejętność takiej pracy udowadniają, przy realizacji swoich projektów. Sam Marucha deklaruje kadencję pod hasłem #OdLudziDlaLudzi, w ramach czego już w pierwszych jej dniach limuzyna prezydencka wraz z kierowcą dostępna będzie do usług seniorów, mających problemy z przemieszczaniem się na wizyty lekarskie. Za główny cel, ale zarazem ogromne wyzwanie Aktywni stawiają sobie oddłużenie miasta z długu, który wygenerowały poprzednie władze, a który na dzień dzisiejszy łącznie z długami spółek miejskich sięga ponad 400 milionów złotych. W tym celu już teraz wpłynęły pisma do obecnych władz miasta z propozycjami, które pozwolą na oszczędność pierwszych milionów w budżecie zaplanowanym na rewitalizację parku miejskiego czy rozrywkę, nie rezygnując z nich, a robiąc to bardziej gospodarnie.

Jak podkreślają przedstawiciele stowarzyszenia - Marucha może być pierwszym od co najmniej 34 lat prezydentem Kalisza urodzonym w Kaliszu (K.Kinastowski urodził się w Poznaniu, G.Sapiński w Radomiu, a J.Pęcherz w Wieluniu, W.Włodarek w Iwanowicach, W.Bachor w Fajum).

- W ostatnich tygodniach pojawiła się plotka, że zamierzam kandydować na prezydenta z ramienia Stowarzyszenia #Aktywni, to pokazało jak brutalna może być tegoroczna kampania i pełna hejtu. W tym czasie zaczął się w social mediach na mnie atak fikcyjnych profili. Tych samych kont, które na stronach miasta wychwalają podobno obecne władze, a dlatego podobno, bo mówią mi tak – ja zostałem na koncie publicznym Pana Prezydenta zablokowany, choć prywatne konta wciąż mamy w znajomych (śmiech). Była też próba wypuszczenia informacji o tym, jakoby toczyły się przeciwko mnie jakieś postępowania karne co jest totalnym absurdem, natomiast faktycznie jeden z kaliskich foodtruckowców składał na mnie jakieś donosy na policję po tym jak złożyłem w mieście zapytanie o „złoty róg”, ów przedsiębiorca uczestniczy w niemalże każdej imprezie miejskiej, a w ciągu roku za usługi cateringowe miasto zapłaciło mu ponad milion złotych, przypadek ? Z tego też właśnie względu wiem, że Mikołaj będzie musiał odtąd sporo znieść, ale warto, bo możemy realnie zmienić Kalisz i udowadniamy to już teraz. Jesteśmy na to gotowi – powiedział Krzysztof Gorzkiewicz, prezes stowarzyszenia #Aktywni

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować