Statystyczna wystawa

2012-12-04 11:51:30 HB za ZSE

Polskie Towarzystwo Statystyczne w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia swojego istnienia. Mając na uwadze potrzebę rozpowszechniania i popularyzacji myśli statystycznej w dniach 3 - 14 grudnia w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu prezentowana jest wystawa pt. "Statystyka w Wielkopolsce".

ZSE
ZSE
Wystawę zainaugurował wykład dra Kazimierza Kruszki, honorowego członka Polskiego Towarzystwa Statystycznego, jego długoletniego prezesa i byłego dyrektora Urzędu Statystycznego w Poznaniu. Kazimierz Kruszka to niestrudzony badacz i propagator myśli statystycznej.
Tematem jego wykładu była „Historia działalności i osiągnięć Polskiego Towarzystwa Statystycznego w Wielkopolsce. Prelegent przypomniał młodzieży klas drugich Technikum nr 2 w Kaliszu historię towarzystw statystycznych w Polsce. Przedstawił także sylwetki twórców polskiej szkoły statystyki i ich niejednokrotnie tragiczne losy. Mówił o celach i zadaniach współczesnej statystyki. Wspomniał również o popularyzacji tej nauki przez Oddział PTS w Poznaniu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować