Stary Kalisz w Collegium Novum

2018-02-28 11:20:00 PWSZ w Kaliszu

70 archiwalnych zdjęć przedstawiających Kalisz sprzed lat można oglądać w Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

fot. PWSZ Kalisz
fot. PWSZ Kalisz

W piątek odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy, która jest zwieńczeniem akcji ,,Podziel się swoją historią”. Fundacja ,,Nasza historia” zaprosiła kaliszan do przekazywania archiwalnych zdjęć. W ten sposób do organizatorów trafiło ponad tysiąc fotografii.

– Chcieliśmy pobudzić mieszkańców do zajrzenia do swoich albumów rodzinnych, kolekcji fotograficznych i podzielenia się nimi z innymi kaliszanami – powiedział Tomasz Chlebba, prezes fundacji ,,Nasza historia”. – Zazwyczaj są to pojedyncze sztuki przedstawiające członków rodziny. Jest kilka bardzo ciekawych zdjęć m.in. to, które ukazuje wysepkę przy teatrze czy samolot, który stał przy ul. Warszawskiej albo prom Batory.

Fotografie, które trafiły do organizatorów projektu, najczęściej ukazywały Kalisz z okresu międzywojennego bądź z czasów PRL. 600 z nich zostało zeskanowanych, a 70 trafiło na wystawę. 170 fotografii trafiło z kolei na karty okolicznościowego wydawnictwa pod tytułem „Kaliszanie kaliszanom”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ