Stary Kalisz w Collegium Novum

2018-02-28 11:20:00 PWSZ w Kaliszu

70 archiwalnych zdjęć przedstawiających Kalisz sprzed lat można oglądać w Collegium Novum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego.

fot. PWSZ Kalisz
fot. PWSZ Kalisz

W piątek odbył się wernisaż wyjątkowej wystawy, która jest zwieńczeniem akcji ,,Podziel się swoją historią”. Fundacja ,,Nasza historia” zaprosiła kaliszan do przekazywania archiwalnych zdjęć. W ten sposób do organizatorów trafiło ponad tysiąc fotografii.

– Chcieliśmy pobudzić mieszkańców do zajrzenia do swoich albumów rodzinnych, kolekcji fotograficznych i podzielenia się nimi z innymi kaliszanami – powiedział Tomasz Chlebba, prezes fundacji ,,Nasza historia”. – Zazwyczaj są to pojedyncze sztuki przedstawiające członków rodziny. Jest kilka bardzo ciekawych zdjęć m.in. to, które ukazuje wysepkę przy teatrze czy samolot, który stał przy ul. Warszawskiej albo prom Batory.

Fotografie, które trafiły do organizatorów projektu, najczęściej ukazywały Kalisz z okresu międzywojennego bądź z czasów PRL. 600 z nich zostało zeskanowanych, a 70 trafiło na wystawę. 170 fotografii trafiło z kolei na karty okolicznościowego wydawnictwa pod tytułem „Kaliszanie kaliszanom”.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować