Srebrni juniorzy Ambera!

2017-02-07 10:10:00 Karina Zachara

Juniorzy VII LO SMS Amber Kalisz zostali srebrnymi medalistami mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej. Podczas rozegranego w miniony weekend w Luboniu turnieju finałowego, podopieczni trenerów Mariusza Pieczonki i Mariana Nowaka przegrali tylko jeden z trzech meczów, ulegając na zakończenie turnieju późniejszym mistrzom – UKS SMS Joker Piła. Niestety randze zawodów nie sprostali organizatorzy…

fot. wzps.pl
fot. wzps.pl

Początek turniejowych zmagań nie był dla kaliszan zbyt pomyślny. Pierwszy mecz, z Energetykiem Poznań rozpoczęli od przegranej partii (15:25). W dwóch kolejnych, choć bardzo zaciętych, zaprezentowali się już znacznie lepiej, a w czwartym secie nie pozostawili złudzeń kto zasługuje na końcowe zwycięstwo, pewnie pokonując rywali 25:13 i wygrywając całe spotkanie 3:1.

W sobotniej sesji popołudniowej kaliscy juniorzy bez większych problemów wygrali w trzech setach z UKS Rataje ZSO 4 Poznań. W pierwszej odsłonie pozwolili zdobyć rywalom tylko dziewięć punktów. Także w pozostałych w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, zwyciężając do 20 i do 19. Już po pierwszym dniu zawodów było wiadomo, że tytuł wicemistrzów województwa kaliszanie mają w kieszeni. To, czy sięgną po więcej zależało od ostatniej potyczki – z Jokerem Piła, zespołem który także miał na koncie komplet zwycięstw. Ostatecznie, po bardzo zaciętym pojedynku, triumfowali rywale, którzy lepiej radzili sobie zwłaszcza w końcówkach setów.

- O losach naszego meczu z Jokerem decydowały szczegóły i trochę szkoda, że nie wykorzystaliśmy przewagi w trzeciej partii, w której mieliśmy meczbola przy stanie 24:20 – stwierdził trener Mariusz Pieczonka i dodał: – Pomimo tego cieszy postawa naszej drużyny zarówno w tym spotkaniu, jak i w całym turnieju, pozwalająca optymistycznie myśleć o udziale w rozgrywkach centralnych.

W meczu o brązowe medale spotkały się obie ekipy z Poznania, które w sobotę przegrały wszystkie swoje spotkania. Lepszymi w tej potyczce okazali się juniorzy Energetyka Poznań, pokonując UKS Rataje 3:1.

Sportowo, turniej stał na wysokim poziomie, ale organizacyjnie pozostawiał niestety wiele do życzenia. Uhonorowano wprawdzie najlepsze drużyny, ale nie przyznano, jak to jest w zwyczaju, żadnych nagród indywidualnych.

- Mistrzostwa Wielkopolski juniorów to najważniejsze w województwie siatkarskie zawody młodzieżowe sezonu, wymagające szczególnie dobrej organizacji i odpowiedniej oprawy. Tymczasem w Luboniu wszystkie te elementy pozostawiały wiele do życzenia. Bazą noclegową były szkolne izby lekcyjne, w których spało po pięciu siatkarzy, a temperatura spadało w nocy poniżej normy. Dwa zespoły miały do dyspozycji zaledwie dwie toalety, z natrysków mogliśmy korzystać tylko w hali sportowej. W jednym pomieszczeniu jedliśmy posiłki, podawane w jednorazowych opakowaniach. Tymczasem w pobliżu znajdował się hotel, oferujący godniejsze warunki w korzystnej cenie. Gdyśmy wcześniej wiedzieli o takiej sytuacji, we własnym zakresie zapewnilibyśmy sobie pobyt. Organizacją zawodów w dużej części zajęli się sami szkoleniowcy. Podczas jednego z meczów obsługiwałem tablicę wyników, a trener Jokera Piła zasiadł przed mikrofonem. Nawet przysługująca zespołom ilość wody była ograniczona. Zarówno my, jak i siatkarze z Piły, zamierzaliśmy wrócić do domów po zakończeniu niedzielnego spotkania, zmieniliśmy jednak decyzję, żeby nie pozbawiać zawodników satysfakcji udziału w ceremonii zakończenia zawodów i dekoracji, choć jak się później okazało ilość medali dla poszczególnych drużyn też była niewystarczająca. Zawodnikom i trenerom z każdego zespołu przysługiwało piętnaście medali, a nasza ekipa liczyła szesnaście osób – powiedział Mariusz Pieczonka.

Siatkarze Ambera, zdobywając tytuł wicemistrzów województwa wywalczyli też prawo występu w rozgrywkach centralnych. Na ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów udadzą się do Świnoujścia.

Tekst: Karina Zachara, fot. Michał Sobczak

Turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski w piłce siatkowej juniorów
Luboń, 4-5 lutego 2017 r.

sobota

UKS SMS Joker Piła 1 – UKS Rataje ZSO 4 Poznań 3:0 (25:22, 25:14, 25:13)
KS Energetyk Poznań – VII LO SMS Amber Kalisz 1:3 (25:15, 20:25, 27:29, 13:25)
UKS SMS Joker Piła 1 – KS Energetyk Poznań 3:0 (25:14, 25:21, 25:17)
VII LO SMS Amber Kalisz – UKS Rataje ZSO 4 Poznań 3:0 (25:9, 25:20, 25:19)

niedziela

UKS SMS Joker Piła 1 – VII LO SMS Amber Kalisz 3:0 (25:23, 25:22, 28:26)
KS Energetyk Poznań – UKS Rataje ZSO 4 Poznań 3:1 (17:25, 25:17, 25:17, 25:16)

Końcowa kolejność:

1. UKS SMS Joker Piła 3, 3, 6, 9:0
2. VII LO SMS Amber Kalisz 3, 2, 5, 6:4
3. KS Energetyk Poznań 3, 1, 4, 4:7
4. UKS Rataje ZSO 4 Poznań 3, 0, 3, 1:9

VII LO SMS Amber Kalisz: Mateusz Waszak, Daniel Gierczak, Adam Cieślak, Adam Janiak, Mateusz Brodziak, Szymon Dziekański, Witold Cichocki, Kacper Jesiołowski, Mateusz Kadłubek, Jakub Rynkowski, Nikolas Przybylski, Błażej Szymczak, Adrian Wyrwich, Marcin Kaczmarek, trenerzy Mariusz Pieczonka, Marian Nowak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować