Sprzęt dla strażaków

2013-01-23 09:38:00 HB za W. Przybylska

Pięć nowych samochodów ratowniczych, zestawy ratownictwa technicznego oraz motopompy dla wody zanieczyszczonej trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie kaliskim. To efekt współpracy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP oraz Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego MSW.

Starostwo Powiatowe
Starostwo Powiatowe
Po raz pierwszy zakup był realizowany z dofinansowaniem Samorządu województwa Wielkopolskiego w ramach przyjętego przez Sejmik „Programu Rozwoju OSP Województwa Wielkopolskiego na lata 2012- 2020" oraz zadania „Zakup samochodów ratowniczo- gaśniczych i sprzętu ratowniczego" realizowanego we współpracy z WFOŚiGW w Poznaniu.
Samochody lekkie trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Pruszkowie, Tłokini Wielkiej i Tykadłowie, samochody średnie do OSP Opatówek, a ciężki do OSP Pólko. Zestawy sprzętu do ratownictwa technicznego trafił do OSP Lisków, a motopompa do OSP Kosmów.
- Łącznie przekazaliśmy ponad 13 milionów 600 tys. na ten cel w całej Wielkopolsce. Dzięki temu poprawią się warunki sprzętowe w OSP, a zarazem bezpieczeństwo mieszkańców. Z pewnością będziemy myśleć o tym, żeby również w tym roku na teren powiatu kaliskiego trafiły kolejne wozy strażackie, bo są jeszcze miejsca, gdzie ten sprzęt jest ciągle przestarzały – powiedział na konferencji prasowej wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP w Poznaniu Krzysztof Grabowski.
- Ja zawsze zwracam uwagę na efekty dobrej współpracy. W minionym roku udało się wyposażyć strażaków w super sprzęt dzięki pozyskaniu różnych źródeł finansowania. Jeżeli pieniądze pozyskuje się z różnych źródeł, to można uzbierać dużą kwotę. Trudno sobie wyobrazić np. zakup samochodu za prawie milion złotych przez jedyną OSP. Finanse na zakup sprzętu pozyskane zostały z czterech źródeł: 1/4 Urząd Gminy, 1/4 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, 1/4 Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy, czyli budżet państwa i ok. 1/4 Związek Ochotniczych Straży Pożarnych - powiedział prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Kaliszu i Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.
A już w tym roku, w lutym, do OSP trafią zestawy do zabezpieczania miejsc wypadków drogowych. Przekazywać je będzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować