Społeczne

Spotkanie ze znakomitą kardiolożką w Villi Calisia

2023-01-15 10:00:00 Kaliska Rada Kobiet

Kaliska Rada Kobiet zaprasza 26 stycznia o godzinie 18:00 do Villi Calisia na spotkanie z kardiolożką prof. Janiną Stępińską.

KPM
KPM
Znakomita kardiolożka, specjalistka w leczeniu najtrudniejszych chorób serca członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, któremu przewodniczyła jako pierwsza i jedyna dotąd kobieta na tym stanowisku odwiedzi Kalisz 26 stycznia.
 
Villa Calisia, godz. 18.00! Spotkanie otwarte.

 

Janina Marta Stępińska – polska kardiolog, profesor nauk medycznych; profesor zwyczajny Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie-Aninie.

Studia medyczne ukończyła na Akademii Medycznej w Warszawie. Stopień doktorski uzyskała w 1990 broniąc pracy zatytułowanej Bakteryjne zapalenie wsierdzia - weryfikacja kryteriów diagnostycznych i wskazania do leczenia zachowawczego i operacyjnego, przygotowanej pod kierunkiem Marii Hoffman. Posiada specjalizację z chorób wewnętrznych oraz z kardiologii. Habilitowała się w 2000 roku na podstawie oceny dorobku naukowego i publikacji pt. Niestabilna choroba wieńcowa - jednoczesne leczenie tiklopidyną i aspiryną. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymała w 2009. W warszawskim Instytucie Kardiologii od 1983 kierowała Oddziałem, a od 2010 roku kieruje Kliniką Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Od 2022 związana również ze Szkołą Zdrowia Publicznego Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Na dorobek naukowy J. Stępińskiej składa się szereg opracowań oryginalnych publikowanych m.in. w czasopismach takich jak „Circulation”, „European Heart Journal", „European Journal of Cardio-Thoracic Surgery", „Postępy w Kardiologii Interwencyjnej”, „Kardiochirurgia i Torakochirurgia Polska” oraz „Kardiologia Polska”.

Należy do Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w ramach którego jako pierwsza kobieta w historii pełniła funkcję prezesa zarządu głównego (2011-2013). Jest także członkiem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (stąd skrót FESC używany po nazwisku oznaczający po angielsku Fellow of the European Society of Cardiology). Jest również członkiem Rady Towarzystw Naukowych PAN oraz rady naukowej warszawskiego Instytutu Matki i Dziecka.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować