Kultura

Spotkanie z Michałem Rusinkiem w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu

2023-04-01 12:00:00 Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

W 2023 roku przypada setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, poetki nagrodzonej w 1996 roku Nagrodą Nobla. Z tej okazji Książnica Pedagogiczna w Kaliszu zaprasza 13 kwietnia o godzinie 13:00 na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem, literaturoznawcą, pisarzem i tłumaczem oraz byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu
Książnica Pedagogiczna w Kaliszu

Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że Wisława Szymborska będzie patronką roku 2023. Uchwałę w tej sprawie podjął także Sejmik Województwa Wielkopolskiego. Noblistka urodziła się bowiem w wielkopolskim Kórniku i tutaj spędziła pierwsze lata swojego dzieciństwa.

W obchody Roku Wisławy Szymborskiej włączyła się Książnica Pedagogiczna w Kaliszu, organizując wydarzenie, dzięki któremu poznamy bliżej twórczość poetki. Gościem biblioteki będzie Michał Rusinek, literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Rusinek jest autorem nazw żartobliwych gatunków literackich stworzonych przez Szymborską, jak: lepiej, odwódka i moskalik. Od kwietnia 2012 roku jest prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, założonej na mocy testamentu pozostawionego przez Noblistkę.

Spotkanie będzie okazją, aby nie tylko porozmawiać o twórczości wybitnej pisarki, ale także wysłuchania anegdot związanych z jej życiem prywatnym. A to wszystko już 13 kwietnia o godzinie 13 w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu (ulica Południowa 62, wjazd od Kordeckiego). Transmisję ze spotkania będzie też można śledzić na profilu facebookowym biblioteki.Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować