Edukacja

"Spotkanie Medyka z Kopernikiem" - Uczniowie poznali zagadnienia chirurgii ogólnej

2022-12-14 08:00:00 red. za Szpital Kalisz

Za nami kolejne już "Spotkanie Medyka z Kopernikiem". Uczniowie klas pierwszych o profilach biologiczno-chemiczno-matematycznych oraz biologiczno-chemicznych, III LO w Kaliszu, mieli okazję wziąć udział w wyjątkowych wykładach, przeprowadzonych przez praktyków.

fot. Szpital Kalisz
fot. Szpital Kalisz
Fachowcy z kaliskiego szpitala przybliżyli młodzieży zagadnienia chirurgii ogólnej, ale nie tylko.
Projekt "Spotkania Kopernika z Medykiem" odbywa się dzięki zaangażowaniu Pani Dyrektor III LO i ogromnej pasji lekarzy szpitala, a także licealnych nauczycieli. I co najważniejsze - spotyka się z wielkim zainteresowaniem młodych ludzi. Tego typu przedsięwzięcia, które łączą żywiołowe wykłady przeprowadzane w szkolnej auli, wraz z odwiedzinami uczniów na szpitalnych oddziałach, otwierają zupełnie nowe, niespotykane do tej pory perspektywy. Pozwalają zainteresować licealistów naukami medycznymi, umożliwiając łączenie teorii z praktyką już na etapie szkoły średniej.
 
Kaliski szpital wraz z III LO w Kaliszu uruchamia też wyjątkowe koło naukowe przy oddziale chirurgii ogólnej, onkologicznej i małoinwazyjnej. Będzie ono dostępne dla licealistów z kaliskiego Kopernika już od pierwszej klasy, a młodzież będzie w nim działać na zasadzie wolontariatu.
 
- Niewykluczone, że tego typu przedsięwzięcie jest pierwszym tego rodzaju projektem w kraju - podkreśla Radosław Kołaciński, dyrektor szpitala. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować