Edukacja

Specjalista poszukiwany! W których branżach warto się kształcić ?

2023-06-21 07:00:00 reklama@calisia.pl

Chroniczne zmęczenie, brak satysfakcji, niska pensja. Wiele osób tkwi w pracy, która zamiast być źródłem spełnienia, przynosi tylko wypalenie. Jak dobrze wybrać swoją karierę? Co zrobić, gdy dotychczasowa praca męczy?

TEB EDUKACJA
TEB EDUKACJA

Wybór odpowiedniej ścieżki kształcenia po szkole ponadpodstawowej, to prawdziwe wyzwanie.

Wiele osób z powodu presji otoczenia decyduje się na studia, które nie dają im satysfakcji. Równie trudna może być też decyzja o przebranżowieniu, kiedy dotychczasowa praca nie przynosi satysfakcji. Nie wiemy, czy poradzimy sobie w nowej roli i środowisku pracy.  Boimy się rozpoczynać wszystko od nowa, stresujemy się opinią innych. Dlatego decyzję zarówno o wyborze, jak i zmianie zawodu warto podjąć rozważnie. Najlepiej kierując się swoimi pasjami oraz zapotrzebowaniem rynku. Pomóc może tu bogata oferta szkół policealnych TEB Edukacja.

Co jest na topie?

Jak wynika z danych opublikowanych w “Barometrze zawodów 2023” (jednorocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników przeprowadzonej na zlecenie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej) w powiecie kaliskim jest wiele branż, w których brakuje pracowników. Na lokalnym rynku, podobnie jak w innych miejscach w Polsce, poszukiwani są m.in. specjaliści ds. projektowania, wdrażania i doskonalenia produktów oraz usług cyfrowych, pracownicy ochrony zdrowia, kosmetyczki czy samodzielni księgowi. We wszystkich tych branżach możesz znaleźć zatrudnienie dzięki nauce w naszych szkołach policealnych.

Pewna kariera zupełnie za darmo

Jeśli interesuje cię praca z ludźmi oraz pomaganie innym, a przy tym chciałbyś mieć stabilną pracę z perspektywą atrakcyjnych zarobków, idealnym dla Ciebie zawodem może być opiekun medyczny.  Wycofanie możliwości kształcenia pielęgniarek w liceach medycznych, pandemia Covid 19 oraz tempo, w którym przybywa w Polsce seniorów sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel medyczny wzrasta bardzo szybko. Opiekun medyczny jest obecnie i będzie w najbliższych dekadach, bardzo perspektywicznym zajęciem. Zarówno z punktu widzenia zapotrzebowania rynku pracy, jak i prognozowanych wysokości zarobków. Warto wspomnieć, że już od 1 lipca tego roku zarobki opiekunów medycznych w Polsce będą wynosiły minimum blisko 5,5 tysiąca złotych. W krajach zachodniej Europy zarobki opiekunów medycznych są jeszcze wyższe i mogą wynosić nawet 4 tysiące euro (czyli niemal 18 tysięcy złotych). Co ważne, tak atrakcyjne perspektywy zawodowe możesz sobie zapewnić zupełnie za darmo! Wystarczy, że do końca czerwca zapiszesz się na kierunek “opiekun medyczny” w szkole policealnej TEB Edukacja. Dzięki temu, w ciągu trzech semestrów dowiesz się m.in. jak pielęgnować osobę chorą i niesamodzielną, poznasz metody współpracy z pielęgniarkami i lekarzami, a także nauczysz się wykonywania czynności z zakresu pobierania materiałów do badań laboratoryjnych. Dodatkowo, dzięki naszej współpracy z partnerem kierunku firmą Promedica 24, będziesz miał dostęp do ofert pracy w Polsce i za granicą.

Perspektywy dla każdego

Kierunek “opiekun medyczny” to tylko jedna z wielu opcji oferowanych przez sieć naszych szkół. Chcesz się przebranżowić, dopiero obierasz swoją zawodową ścieżkę, a może pragniesz rozwijać swoje pasje? W TEB-ie znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź kierunki przyszłości i przygotuj się na jutro już dziś!

 

TEB Edukacja Kalisz

Al. Wolności 25

Tel. (62) 595 60 30

www.teb.pl

 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować