Specjaliści od podwodnych pożarów - szkolenie OSP Kalisz

2016-03-06 22:15:00 bb

Tak o sobie, żartobliwie mówią druhowie z sekcji ratownictwa wodnego Kaliskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzisiaj szlifowali swoje umiejętności w manewrowaniu łodziami motorowymi. Szkolenie zakończone było egzaminem na patent sternika motorowodnego.

Strażacy podczas szkolenia
Strażacy podczas szkolenia

Szkolenie rozpoczęło się parę tygodni temu, zajęciami teoretycznymi w siedzibie OSP Kalisz przy ul. Piskorzewskiej 9. Podczas takich zajęć oprócz oczywiście bezpieczeństwa poznaje się zasady oznakowania szlaków żeglownych, przepisów prawa drogi obowiązującego na wodzie, czy nawet podstaw meteorologii.
Dzisiejsze zajęcia na wodzie, to część praktyczna kursu i druhowie trenowali podejmowanie człowieka z wody, dojścia do pomostu, do bojki, cumowanie, jazdę w ślizgu i wiele innych manewrów.
Szkolenie było również debiutem instruktorskim dwóch druhów, którzy w tym roku zostali instruktorami sportu w dziedzinie sporty motorowodne, szkolenie poprowadzili Adam Kliber i Michał Kaftanowicz.
Szkolenie zakończone było państwowym egzaminem na stopień sternika motorowodnego (uprawnienia bez ograniczenia mocy silnika). Debiut instruktorski wypadł bardzo dobrze, gdyż wszyscy kandydaci zaliczyli egzamin i zdobyli uprawnienia.
Kolejne szkolenie motorowodne w OSP Kalisz rusza już w kwietniu po świętach i jeśli ktoś chciałby się szkolić razem ze strażakami, to instruktorzy zapraszają!
Instruktorzy zapraszają również chętnych do wstąpienia do OSP Kalisz. Spotkania odbywają się w siedzibie OSP przy ulicy Piskorzewskiej 9 w każdy czwartek o godz. 18:00. Kolejne szkolenie motorowodne rozpoczyna się 7 kwietnia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować