Społeczne

"Spacerowali" ulicą Zamkową, aby zamanifestować przed kaliską siedzibą PiS - 24 października

2020-10-24 19:54:10 red

Kilkadziesiąt osób zrobiło sobie "spacer" ulicą Zamkową, aby zamanifestować przed biurem poselskim PiS. Przechodnie zostawiali wieszaki i transparenty sprzeciwiające się obecnej polityce rządu oraz wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który zaostrza prawo aborcyjne. Na niedzielę planowany jest "spacer" pod ratuszem w ramach akcji "Nie damy się zdeptać!".

fot. MW
fot. MW

Tłoczniej niż zwykle zrobiło się w sobotę pod kaliską siedzibą PiS. Małe grupki "spacerowiczów" oglądające "postępy na ulicy Zamkowej" przy okazji manifestowały swoje niezadowolenie wynikające z wyroku TK. Uczestnicy mieli ze sobą druciane wieszaki, transparenty oraz parasolki. Zdjęcia z "przechadzki" wrzucali na portale społecznościowe z hasztagami #ToJestWojna #PiekłoKobiet.

W niedzielę planowany jest "spacer pod ratuszem" od godz. 18.00 - No to sobie pospacerujemy wokół ratusza, zabieramy ze sobą znicze, wieszaki i plakaty, które zaniesiemy pod siedzibę Pisu. Pamiętamy o maseczkach i odległościach. REWOLUCJA JEST KOBIETĄ! - piszą organizatorzy wydarzenia "Nie damy się zdeptać!"

Przypomnijmy, że motywacją do takich działań jest to, że Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące aborcji przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek o uznanie ich za niezgodne z prawem złożyła do TK grupa 119 posłów PiS, Konfederacji oraz PSL-Kukiz'15. Wyrok zapadł większością głosów sędziów TK co w wielu miastach w Polsce zmobilizowało tłumy kobiet i mężczyzn do wyjścia na ulice.

O piątkowej manifestacji ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego pisaliśmy - TUTAJ. W poniedziałek planowany jest kolejny protest, o którego godzinie oraz przebiegu dowiemy się najprawdopodobniej w niedzielę.

Na Facebooku funkcjonuje grupa "Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kalisz" na której gromadzą się osoby popierające protesty.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ