Sobota i niedziela z Galerią Bezdomną. Po raz dziesiąty.

2019-05-11 12:07:00 Jacek Magnuszewski

Rozpoczęła się dziesiąta edycja kaliskiej Galerii Bezdomnej. To co zaczęło się dziesięć lat temu jako artystyczny happening, nabrało wyrazistości i obecnie jest jednym z ważniejszych kulturalnych wydarzeń w Kaliszu.

Organizatorem Galerii Bezdomnej jest stowarzyszenie Poza Kadrem od ponad dziesięciu lat propagujące fotografię i inne sztuki wizualne w naszym mieście. Co roku organizatorzy zaskakują kaliszan, prezentując prace graficzne i zdjęcia kilkudziesięciu wystawców w niezwykłych , na codzień niedostępnych lokalizacjach..

To prawdziwa demokracja w sztuce – każdy może zgłosić swoje prace i zaprezentować ja kaliszanom w trakcie dwudniowej wystawy. W tym roku możemy zobaczyć różnorodne prace fotograficzne i graficzne kaliskich artystów i fotografów.

Jak powiedział nam spiritus movens wydarzenia, Sergiusz Różański, na tegoroczną edycję Galerii Bezdomnej zgłosiło się kilkudziesięciu wystawców. Tym razem ich prace będzie można oglądać w zaskakująco obszernych piwnicach kamienicy na rogu ulicy Jasnej i Alei Wolności. Wcześniej, stowarzyszenie Poza Kadrem organizowało Galerie Bezdomne między innymi w budynku kaliskiego więzienia, w schronie atomowym, w opuszczonych pomieszczeniach fabryki Calisia i innych interesujących lokalizacjach. Co roku Galerię Bezdomną odwiedza kilak tysięcy kaliszan.

Z okazji dziesiątej rocznicy wydarzenia, w Galerii Bezdomnej będzie można zobaczyć pamiątkowe koszulki i plakaty z poprzednich edycji wydarzenia. Zespół Poza Kadrem składa się z dwudziestu fotografów, którzy na codzień aktywnie działają w świecie sztuk wizualnych.

Zapraszamy do odwiedzenia tego niezwykłego wydarzenia od teraz do niedzielnego popołudnia.

Wydarzeniu towarzyszyć bedą interesujące wykłady i warsztaty.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować