Społeczne

Śniadanie Wielkanocne na plantach w Kaliszu. Fundacja CHOPS zaprasza wszystkich mieszkańców

2023-04-08 16:00:00 BK

Stoły z białymi obrusami, świąteczne potrawy, muzyka na żywo - Fundacja CHOPS zaprasza wszystkich kaliszan na Śniadanie Wielkanocne na plantach, które odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 10:00.
 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Fundacja CHOPS po raz kolejny organizuje Śniadanie Wielkanocne dla kaliszan. W ubiegłym roku zasiedliśmy wspólnie do stołów na Podgórzu, a tym razem spotkamy się na plantach, na wysokości Nowego Rynku.

- Śniadanie to jest dla każdego. Chciałbym żeby to było wydarzenie miejskie, lekkie, rodzinne, w rodzinnej atmosferze. Śniadanie to jest dla wszystkich mieszkańców - mówi dla Calisia.pl Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. - Chcemy tu każdego, kto chce poświęcić chwilę. Spędzamy czas razem. Gdyby ktoś się poczuł samotny to zapraszamy. 

Na plantach staną stoły z białymi obrusami, a na nich tradycyjne potrawy wielkanocne jak żur, biała kiełbasa, jajka, bigos, a także ciasto i kawa. Pojawi się również scena, na której zagrany zostanie koncert. 

Uczestnicy śniadania otrzymają również świąteczne paczki. Zbiórki artykułów na te właśnie podarunki odbywać się będą w kaliskich marketach. Wypatrujcie więc wolontariuszy.

Fundacja CHOPS szuka rąk chętnych do pracy i pomocy przy organizacji wielkanocnego śniadania. Jeżeli jesteś chętny, zgłoś się - https://www.facebook.com/fundacjachops

Na tę okazję, w ramach wydarzenia, znany wokalista, muzyk Markus P nagrał utwór zapraszający wszystkich na wspólne śniadanie.

Tak wyglądało Śniadanie Wielkanocne rok temu na Podgórzu - https://calisia.pl/kaliszanie-zasiedli-wspolnie-do-stolow-na-podgorzu-bylo-swiatecznie-i-rodzinnie-zdjecia-wideo,56148

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować