Społeczne

Kaliszanie zasiedli wspólnie do stołów na Podgórzu! Było świątecznie i rodzinnie [zdjęcia, wideo]

2022-04-17 13:00:00 BK

W Wielką Niedzielę tłumy kaliszan zasiadły do stołów podczas Śniadania Wielkanocnego organizowanego przez Fundację CHOPS na Podgórzu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

To był wyjątkowy czas, spędzony w przyjaznej, radosnej i rodzinnej atmosferze. Już o godzinie 10:00 na Podgórzu mieszkańcy Kalisza oraz regionu zasiedli wspólnie do stołów, by zjeść świąteczne śniadanie. Na stołach pojawiła się biała kiełbasa, bigos, sałatka warzywna, ciasto czy żur. Nie zabrakło gorącej herbaty. Posiłki serwowali wolontariusze Fundacji CHOPS. 

- Wielkanoc to jest wyjątkowy czas, czas zmartwychwstania. Tam gdzie nadziei nie było tam nadzieja przyszła. W różny sposób to obchodzimy, w Ukrainie pewnie inaczej się to odbywa, ale ważne, że w środku, w duszy jesteśmy tacy sami - mówił Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. - Wiele lat temu wierzyłem, że w Kaliszu, mieście, które kocham, jest wystarczająco dobra, żeby zniwelować wszelkie zło. Żeby nikt nie musiał płakać, żeby odszedł wszelki smutek, żeby zachęcić siebie nawzajem. Nie chodzi tu tylko o jedzenie czy podarunki, ale o to by wyzwolić tą siłą, nadzieję. 

Przy stołach zasiadły tłumy osób - całe rodziny z dziećmi, osoby samotne, potrzebujące, takie które chciały porozmawiać i dotrzymać towarzystwa, obywatele Ukrainy. Pogoda dopisała i wspólne śniadanie pod chmurką było niezwykle udane. 

Na Podgórzu stanęła również scena, na której muzycy Kościoła Bożego w Chrystusie zagrali koncert uwielbienia. 

Do zorganizowania tego wydarzenia przyczyniły się osoby prywatne, firmy, ludzie dobrej woli, wolontariusze.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować