Śniadanie Wielkanocne na kaliskich plantach. Setki osób zasiadło przy wspólnym stole! [Zdjęcia]

2023-04-09 13:34:16 red

Fundacja CHOPS po raz kolejny zorganizowała Śniadanie Wielkanocne dla kaliszan. W tym roku setki kaliszan zasiadło wspólnie do stołów na plantach.

fot. JM
fot. JM

Na kaliskich plantach stanęły stoły z białymi obrusami, a na nich tradycyjne potrawy wielkanocne jak żur, biała kiełbasa, jajka, bigos, a także ciasto i kawa. Na scenie odbywały się koncerty i przemówienia.

- Panuje tutaj dzisiaj iście rodzinna, domowa atmosfera. To są wesołe święta więc tak jak w treści piosenki „wyśpiewujmy wesołego alleluja”. W imieniu swoim i prezydenta Krystiana Kinastowskiego życzę zdrowia, radości i miłości, niech wasze serca wypełni nadzieja. Niech te chwile będą z nami – zapamiętajmy je. Mam nadzieję, że te nasze tradycyjne wielkanocne śniadania wpiszą się w kalendarz życia społecznego naszego miasta – mówi wiceprezydent Mateusz Podsadny – Gratulują Fundacji CHOPS, że macie takie otwarte i gorące serca, że potraficie organizować wiele ciekawych inicjatyw. Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy w ten świąteczny czas zapominamy o troskach i problemach i cieszymy się ogromnie, że jesteśmy z wami – dodaje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Panowała iście rodzinna i przyjacielska atmosfera, przepełniona życzliwością - Ktoś powiedział mi „fajnie, że jesteśmy tutaj, bo nie widać podziałów między nami. Nie ma żadnych różnic między nami. Jesteśmy jedną wielką rodziną. Wielkanoc to jest zmartwychwstanie, to nadzieja i życie” - powiedział mówił Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS.

Uczestnicy śniadania otrzymali również świąteczne paczki.

Transmisja na żywo z wydarzenia odbyła się na profilu Facebookowym Fundacji CHOPS - TUTAJ.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować