Polityka

Silna drużyna kobiet Koalicji Obywatelskiej zawalczy o kobiety

2023-09-08 13:30:00 BK

Pomoc prawna dla kobiet, babciowe, żłobek w każdej gminie - Karolina Pawliczak i Alicja Łuczak, kandydatki Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu chcą zadbać o kobiety i ich prawa.

Fot. Błażej Krawczyk
Fot. Błażej Krawczyk

- Na listach Koalicji Obywatelskiej jest można powiedzieć przeważająca część kobiet. Mamy ich na jedynkach i dwójkach 42. To są fakty, a nie słowa, więc widać, która partia stawia na kobiety. Mówimy o prawach kobiet i będziemy tych praw przestrzegać. Jeżeli przejmiemy władzę, to dopilnujemy tych praw - mówiła Karolina Pawliczak, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w wyborach do parlamentu. 

- Chcielibyśmy się zająć pomocom prawną kobietą, które zostały poddane przemocy w rodzinie. W 2022 roku wypełniono ponad 61 tys. wniosków o niebieska kartę, z czego 51 tys. to kobiety a 10 tys. to mężczyźni. Chcemy zapewnić pomoc prawną, edukacyjną psychologiczną, by dotrzeć do wszystkich potrzebujących - mówiła Alicja Łuczak.

Jednym z programów wspierających kobiety będzie babciowe.

-  Bardzo ważnym programem jest również tzw. babciowe. Byłaby to kwota przyznawana kobietom, które chcą wrócić na rynek pracy tuż po urodzeniu dziecka. To ona będzie decydować czy przeznaczyć tę kwotę na opiekę, czyli nianię czy przysłowiową babcię. Jest to o tyle interesujący program z punktu widzenia ekonomicznego, że on się właściwie sam sfinansuje, ponieważ kobieta, pracując będzie również opłacała składki, a co najważniejsze będzie mogła się rozwijać – tłumaczyła Alicja Łuczak.

Karolina Pawliczak zaprosiła do debaty na temat praw kobiet Malernę Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Rozmowa miałaby się odbyć 3 października w Villi Calisia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować