Motoryzacja

Siedmiu kierowców straciło prawo jazdy za prędkość!

2024-05-28 13:00:00 red. za KMP Kalisz

Podczas minionego weekendu kaliscy policjanci zatrzymali dokumenty prawa jazdy aż, 7 nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowany.

fot. policja.pl
fot. policja.pl

Trudno zrozumieć powód znacznego przekraczania prędkości w obszarze zabudowanym. Często kierowcy próbują wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie spóźnieniem do pracy, pilnymi zakupami w sklepie lub po prostu zamyśleniem. Niestety w tym wszystkim zapominają, że przekraczając prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. W dalszym ciągu znajdują się kierowcy, których nie zniechęcają nawet tak dotkliwe konsekwencje jak wysoki mandat i zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

W miniony weekend przekonało się o tym, aż 7 kierowców, którzy w związku z rażącym przekroczeniem dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, musiało na trzy miesiące pożegnać się ze swoim dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazała się również45-letnia kobieta kierująca mercedesem. Mieszkanka Poznania w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h jechał z prędkością, 103 km/h. Ponieważ w krótkim czasie kolejny raz popełniła to samo wykroczenie została ukarana mandatem karnym w wysokości 3 tys. złotych oraz 13 punktami karnymi.

Kolejny raz apelujemy o bezpieczną jazdę. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Przekraczając prędkość zagrażamy bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Im większa prędkość, tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że w momencie pojawienia się na drodze przeszkody, bezpiecznie wyhamujemy i unikniemy tragedii.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować