Społeczne

Setki uczniów wezmą udział w Kaliskim Tygodniu Zdrowia! Rozpocznie się od marszu ulicami Kalisza

2024-05-27 15:30:00 red.

Konkurencje sportowe, quizy, konkursy, barwny korowód ulicami Kalisza - w dniach 10-17 czerwca w Kaliszu odbędzie się 11. edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia pod hasłem "Z pasją po zdrowie - od juniora do seniora". 

fot. BK
fot. BK

Przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele instytucji przejdą 10 czerwca w barwnym korowodzie ulicami miasta, czym zainaugurują 11. Kaliski Tydzień Zdrowia, organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kaliszu. Na uczniów szkół czekają m.in.: quizy wiedzy, konkurencje sportowe, konkursy plastyczne jak „Dbamy o higienę", konkurs na plakat „Moja rodzina wolna od papierosów" w ramach programu „Bieg po zdrowie" - czy lapbook „Bądź świadomym konsumentem" w ramach programu edukacyjnego „Trzymaj Formę!"

- To już 11. edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. Sanepid to nie tylko mandaty, kontrole, pobór krwi, higiena pracy czy nadzór nad żywnością ale także istotną częścią jest promocja zdrowia, oświata zdrowotna. Kaliski Tydzień Zdrowia to nasz sztandarowy projekt w Kaliszu i powiecie kaliskim, w którym udział biorą, szkoły średnie, szkoły podstawowe, seniorzy oraz przedszkolaki - mówił Marek Stodolny, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu.

- Miasto Kalisz patrzy holistycznie na zdrowie naszych mieszkańców. Realizujemy wiele programów by aktywizować naszych mieszkańców. Aktywny i zdrowy tryb życia jest niezwykle ważny. Zdrowa jednostka to zdrowe społeczeństwo. Często lekceważymy nasz sposób życia i profilaktykę zdrowotną. Zdrowie i życie jest najważniejsze, bo bez zdrowia nie możemy realizować naszych celów, realizować się w życiu społeczny, rodzinnym i zawodowym - mówił wiceprezydent Mateusz Podsadny. - Jest to już 11. edycja Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. Z roku na rok projekt cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co nas bardzo cieszy.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Urzędem Miasta, ze Starostem Powiatowym, Książnicą Pedagogiczną, Komendą Miejską Policji w Kaliszu, Strażą Miejską, Kaliskim Szkolnym Związkiem Sportowym, Uniwersytetem Kaliskim, Młodzieżowym Domem Kultury, Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

- W korowodzie udział wezmą przedstawiciele z 30 placówek w Kaliszu, czyli blisko 240 osób. Do quizów wiedzy zgłosiły się 23 placówki, 46 uczestników a do konkurencji sportowych zgłosiły się 42 placówki i w sumie 544 uczestników. To dość duże przedsięwzięcie, w którym także wezmą udział seniorzy. Dla nich przewidziany jest marz nordic walking, w czwartek o godzinie 11:00 - mówiła Elżbieta Wojtyła - kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Kaliszu.

 

Program

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować