Społeczne

Seniorzy są świadomi zagrożeń. Akcja prewencyjna kaliskich policjantów

2024-05-15 09:00:00 red. za KMP Kalisz

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu starają się docierać do jak największej liczby mieszkańców, aby uświadamiać im w jaki sposób należy zachowywać się, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Jedną z takich okazji była „Biała Sobota” zorganizowane przez Miasto Kalisz.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych kaliscy policjanci organizują różnego rodzaju działania i akcje prewencyjne, które mają za zadanie przestrzec seniorów przed przestępcami stosującymi różne metody w celu wyłudzenia pieniędzy. Jednak pomimo ciągłych apeli wciąż na terenie miasta i powiatu dochodzi do sytuacji, gdzie właśnie osoby starsze padają ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka” lub „policjanta”. Pomysłowość oszustów nie zna granic, gdy jeden sposób nie zadziała, wymyślają kolejny. I tak w mieszkaniach seniorów pojawiają się akwizytorzy z „atrakcyjnymi” towarami lub osoby proszące o „szklankę wody”. Jednak głównym celem takich „przypadkowych” wizyt jest kradzież pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów należących do seniorów.

Dla policjantów na co dzień zajmujących się profilaktyką społeczną, imprezy organizowane na terenie miasta i powiatu kaliskiego są okazją do spotkań z seniorami i rozmów o bezpieczeństwie.

W minioną sobotę na terenie Ośrodka Sportu Rekreacji i Rehabilitacji w Kaliszu zorganizowano tzw. „Białą Sobotę”. Podczas imprezy nie zabrakło również stoiska profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Podczas rozmów z seniorami policjanci starali się przekazać najistotniejsze informacje o sposobach działania oszustów podszywających się pod członków rodziny lub funkcjonariuszy CBŚP. Ostrzegali również przed zbytnią ufnością, wobec obcych osób pukających do drzwi naszych domów. Policjanci tłumaczyli również, aby w sytuacjach, gdy mamy podejrzenia co do tożsamości osoby, która zapukała do naszych drzwi nie wahać się zadzwonić na numer alarmowy 112.

Do rąk seniorów trafiły również poradniki „Bezpieczne życie seniorów” oraz elementy odblaskowe.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować