Społeczne

Sadzili wspólnie nowe drzewa, aby powstał park [Zdjęcia]

2023-03-25 16:00:00 red

W naszym mieście powstaje nowy park. Na osiedlu Dobrzec odbyło się społeczne sadzenie drzew.

fot. MW
fot. MW

Wokół zbiornika retencyjnego przy ul. Rozwojowej na terenach inwestycyjnych powstaje nowy park. Pierwsze drzewa zasadzili sami mieszkańcy - Zbiornik służy retencji wody opadowej, przede wszystkim z dachów hal. Chcieliśmy by obiekt nie pełnił tylko funkcji hydrologicznej, ale zyskał także funkcję wypoczynkową – mówi prezydent Krystian Kinastowski.

W akcji sadzenia drzew wzięło udział ponad sto osób - Mieszkam na Dobrzecu i coraz częściej przychodzę tu na spacery więc cieszę się, że będzie też zieleń. Muszę tylko zapamiętać, które drzewo jest moje, żeby doglądać, jak rośnie – mówi jedna z mieszkanek, która wzięła udział w akcji.

Wśród sadzących byli także zawodnicy Energa MKS-u Kalisz - Zasadziliśmy już ze trzy drzewa i zabieramy się za czwarte. Tak się rozpędziliśmy, że nie jesteśmy pewni czy możemy dalej kopać. Liczę, że zasadzimy jak najwięcej i będzie tutaj bardzo fajnie. Sam mieszkam niedaleko, z okna widzę ten zbiornik i w ramach treningu przychodzę tu z psem na spacery. Teraz będzie mieć swoje drzewo do obsikiwania - mówi Piotr Krępa.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować