Społeczne

Rządowe zmiany w zasadach udzielania kredytów hipotecznych? Kaliski deweloper MTM Consulting jest na nie gotowy i ma dla swoich klientów ofertę mieszkaniową

2023-03-30 07:30:00 reklama@calisia.pl

Chciałbyś zakupić mieszkanie, ale dotychczasowe warunki kredytowe powstrzymywały Cię przed podjęciem tej ważnej decyzji? Mamy doskonałe wieści! Idą korzystne zmiany dla kredytobiorców wprowadzone przez Radę Polityki Pieniężnej i Rząd.  

MTM Consulting
MTM Consulting

Zgodnie z prognozami w drugiej połowie 2023 roku RPP zacznie obniżać stopy procentowe, dzięki czemu oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na wzrost zdolności kredytowej i większą dostępność kredytów hipotecznych na zakup nieruchomości. Znane też już są plany rządu dotyczące osób młodych (do 45 roku życia), które będą chciały kupić pierwsze mieszkanie. Program rządowy ma stanowić znaczną pomoc dla tych, którzy  mają niską zdolność kredytową. Program mieszkaniowy „Bezpieczny Kredyt 2%” miałby ruszyć od lipca bieżącego roku.

Te optymistyczne prognozy dotyczące łatwiej dostępnych i tańszych kredytów oraz wsparcia rządowego dla młodych kredytobiorców mogą spowodować  wzrost zainteresowania ofertą mieszkaniową deweloperów.

Jako wiodący kaliski deweloper MTM Consulting - firma mająca w swym dorobku liczne inwestycje zarówno w Kaliszu, Ostrowie Wlkp, Krotoszynie, Turku jak i na Polskim Wybrzeżu (Rewal, Mrzeżyno, Pogorzelica) - mamy przygotowaną ofertę mieszkaniową dla klientów kredytowych oraz dla osób oczekujących na wdrożenie programu rządowego.

Oferujemy naszym klientom zróżnicowaną ofertę mieszkań: gotowych w standardzie deweloperskim, mieszkań wykończonych „pod klucz”, lokali w trakcie budowy, które będą gotowe w niedalekiej przyszłości. W każdym przypadku sposób płatności dostosujemy do warunków kredytowych jakie przewiduje rządowy projekt ”Bezpieczny Kredyt 2%”.

 

W dziale sprzedaży mieszkań MTM CONSULTING już teraz odczuwamy bardzo duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród inwestycji, których termin realizacji przypada na przyszły rok lub później Najszybciej rezerwowane są najmniejsze lokale, bo zarówno grupa klientów, którzy kupują lokale w celach inwestycyjnych jak i osoby kupujące pierwsze lokum,  najczęściej wybierają mieszkania kompaktowe, jedno- lub, dwupokojowe.

Zatem nie warto odkładać decyzji o zakupie wymarzonego mieszkania na później. Ceny mieszkań rosną na skutek rosnącej inflacji oraz rosnących kosztów budowy i obsługi inwestycji, a nowych mieszkań z każdym miesiącem ubywa. Pomimo, iż aktualnie realizujemy inwestycje w Kaliszu na Wzgórzach Kalisza (blok 7 i 8), na ul Podmiejskiej (Etap 1 i 2), na ul. Poznańskiej (blok 2), w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Zębcowskiej i w Krotoszynie na os. Zielone Łąki (blok 12, 13, 14, 15) - to w związku z bardzo dużym zainteresowaniem na lokale o metrażu do 50 m2 zaczyna takich mieszkań brakować. Planowane są kolejne inwestycje, ale zarówno termin realizacji jak i ceny mogą nie spełniać oczekiwań osób, które chciałaby zakup zrealizować w bliskiej przyszłości.

Oferta sprzedażowa MTM Consulting wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów a zwłaszcza tych, którzy chcą skorzystać z kredytowania zakupu lub oczekują na wdrożenie programu rządowego. Praktykujemy takie warunki płatności by klienci mogli spokojnie poczekać na tanie kredyty rządowe.

MTM Consulting, jako jedyny deweloper w Kaliszu i jeden z nielicznych w kraju, realizuje swoje inwestycje w oparciu o rachunki powiernicze zamknięte.

Oznacza to, iż pieniądze klientów nie uczestniczą w realizacji inwestycji, a są zdeponowana na indywidualnych subkontach. Subkonta te są zamykane, a środki przekazane deweloperowi wyłącznie w przypadku zakończenia inwestycji i oddania budynku do użytkowania. Jest to najbezpieczniejsza z przewidzianych prawem forma realizacji inwestycji deweloperskich, gwarantująca klientom całkowity zwrot środków w przypadku przeszkód w zakończeniu inwestycji. Deweloper gwarantuje również całkowity zwrot wpłaconych środków (opłat rezerwacyjnych) w przypadku odstąpienia od umowy rezerwacyjnej. Bez względu na powód rezygnacji z realizacji umowy (brak zdolności kredytowej, sytuacja życiowa, przejście na inną inwestycję i inne), klienci MTM Consulting otrzymują całkowity zwrot wpłaconych deweloperowi środków.

Opłaty rezerwacyjne są ustalane na najniższym możliwym poziomie tj. 1 % wartości zarezerwowanego mieszkania - ten pułap nie jest zbyt dotkliwy dla budżetu domowego i daje Klientom poczucie bezpieczeństwa. To, co jest równie ważne w dobie szalonego wzrostu cen na rynku mieszkań, to fakt gwarancji ceny 1 m2 po podpisaniu umowy rezerwacyjnej. Deweloper deklaruje, iż cena obowiązująca w chwili zawarcia umowy będzie wiążąca aż do podpisania aktu notarialnego. Co więcej, decydując się na zakup mieszkania budowanego przez MTM Consulting, klienci płacą za lokal dopiero po wybudowaniu budynku i oddaniu go do użytkowania. Nie jest to zatem inwestycja „w ciemno”. Klienci mają możliwość śledzić każdy etap budowy, a za lokal płacą dopiero wówczas, gdy inwestycja w świetle prawa jest zakończona (pozwolenie na użytkowanie)

Mając na względzie wszystkie te aspekty, biorąc również pod uwagę olbrzymie doświadczenie dewelopera i jego zaangażowanie w każdy etap realizacji inwestycji, dbałość o każdy szczegół, wnikliwe kosztorysy każdej realizowanej inwestycji, przekładające się na racjonalne ceny mieszkań, adekwatne do sytuacji rynkowej warto swoje marzenie o własnym M realizować z  MTM Consulting Deweloper.

 KONTAKT:
MTM CONSULTING DEVELOPER
ul. Górnośląska 34
62-800 Kalisz
535155444
537537536
537537538Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować