Ruszyły warsztaty dla pracujących rodziców z Kalisza

2013-01-24 07:50:00 HB za A. Napierała

Kilkanaście mam, w tym kobiet w ciąży wzięło udział w spotkaniu rozpoczynającym cykl warsztatów i doradztwa z zakresu work-life balance skierowanym do pracujących rodziców. Odbyło się ono w Żłobku nr 2 w Kaliszu. Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Mam dziecko - pracuję(…)”, który zwraca uwagę na możliwość harmonijnego łączenia pracy zawodowej z życiem osobistym.

Mam dziecko - pracuję
Mam dziecko - pracuję
Zainteresowanie uczestnictwem w warsztatach było spore. Po spełnieniu określonych warunków uczestnictwa w projekcie, jakimi były min. konieczność posiadania dziecka w wieku do lat 3 i posiadanie statusu osoby zatrudnionej, do projektu zakwalifikowało się kilkanaście kobiet.
Wszystkie uczestniczki będą miały możliwość uzyskania fachowej wiedzy z zakresu m.in. planowania własnego rozwoju, zarządzania sobą w czasie, a także prawidłowego rozwoju dziecka. Warto podkreślić, że oprócz rodziców na rzecz projektu aktywnie zaangażowani będą przedstawiciele administracji publicznej, biznesu oraz organizacji pozarządowych z Kalisza.
Iwona Janicka wskazuje na istotną rolę ojców we wdrażaniu work-life balace: - Temat godzenia życia zawodowego i osobistego to nie jest tylko problem matek, problem kobiet, ale tez problem ojców, którzy na różnych polach są dyskryminowani. My tym tematem w projekcie się istotnie zajmujemy, tak aby funkcje godzenia życia zawodowego i osobistego mogłyby być równomiernie godzone. Wobec tego już wkrótce do projektu rekrutowani będą również tatusiowe.
Inicjatorem projektu jest Fundacja Aktywności Lokalnej, która przygotowała projekt w oparciu o partnerstwo międzysektorowe tj. we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Centrum Work-Life Balance z Kokkedal (Dania).
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Już wkrótce, 2 i 3 lutego, w Kaliszu odbędą się kolejne warsztaty w Żłobku nr 2 przy ul. Babina 3a.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować