Kultura

Ruszyła 42. Schola Cantorum! Otwarcie wystawy pokonkursowej 25. Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" [zdjęcia, wideo]

2020-02-05 14:00:00 BK

W Galerii im. prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 25. Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" oraz wystawy "Rewers" w ramach 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Na konkurs nadesłanych zostało 227 prac z całej Polski, spośród których jury wyłoniło 15 laureatów. 5 lutego w Galerii im. prof. Andrzeja Niekrasza na WP-A UAM odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej 25. Ogólnopolskiego Konkursu "Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną" oraz wystawy "Rewers". Podczas uroczystości nagrodzeni zostali młodzi artyści oraz ich opiekunowie. Udział wzięli w niej pracownicy naukowi WP-A UAM, władze miasta na czele z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem a także Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Grażyna Dzieciak oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Mariusz Witczak.

Współorganizatorem konkursu, wystaw i warsztatów dla laureatów jest Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM w Kaliszu. Kuratorem wystawy jest dr Beata Kotecka.

Dziś rozpoczynamy wielkie święto z muzyką dawną, której towarzyszy twórczość plastyczna, inspirowana muzyką średniowiecza, renesansu i baroku, prezentowana na rozlicznych wystawach w Kaliszu, Krotoszynie i Ostrowie Wlkp. Kalisz staje się w ten sposób na kilka dni ogólnopolskim centrum sztuki dawnej. 

Dziś wieczorem o 19:30, we wnętrzach kościoła franciszkanów odbędzie się koncert inauguracyjny w wykonaniu laureatów ubiegłorocznego festiwalu. W czwartek, 6 lutego, organizatorzy zapraszają do kościoła garnizonowego na wyjątkowy koncert pt. „In memoriam”, a w piątek na wystawę prac plastycznych, która odbędzie się w PKO BP, przy ul. Górnośląskiej 80. W sobotę, 8 lutego, w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego odbędzie się koncert galowy, w czasie którego poznamy laureatów Złotych, Srebrnych i Brązowych oraz Bursztynowej Harfy Eola.

Szczegóły i program 42. Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej SCHOLA CANTORUM - https://calisia.pl/5-lutego-rusza-schola-cantorum-program,42686

Laureaci 25 Ogólnopolskiego Konkursu
„Twórczość plastyczna inspirowana muzyką dawną”
Kalisz’ 2020

L.p.

Imię i nazwisko

Wiek

Szkoła / placówka

Opiekun artystyczny

 1.  

Magdalena Bryła

9

Szkoła Podstawowa w Szalowej

Lucyna Jamer-Książkiewicz

 1.  

Nikola Kuśmierczak

11

Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu

Bogusława Kowalczyk

 1.  

Gabriela Widuch

11

MDK – Pracownia Plastyczna CREATIO w Rybniku

Aldona Kaczmarczyk -Kołucka

 1.  

Małgorzata Rutkowska

12

Pałac Młodzieży w Gdańsku

Grażyna Rypel

 1.  

Anna Fojcik

12

MDK – Pracownia Plastyczna CREATIO w Rybniku

Aldona Kaczmarczyk -Kołucka

 1.  

Łukasz Rajch

12

Szkoła Podstawowa nr 11 w Kaliszu

Dorota Janiak - Jamroziak

 1.  

Olga Szwarczyńska,

14

Rydzyński Ośrodek Kultury

Jerzy Kopras

 1.  

Nadia Szablewska, lat

16

Polkowickie Towarzystwo Kulturalno–Edukacyjne IKAR

Krystyna Bajon

 1.  

Oliwia Plichta

16

Pałac Młodzieży w Gdańsku

Grażyna Rypel

 1.  

Bogna Zając

17

MDK – Pracownia Plastyczna CREATIO w Rybniku

Aldona Kaczmarczyk -Kołucka

 1.  

Katarzyna Woźniak

18

Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR

Krystyna Bajon

 1.  

Oliwia Dudzik

18

Polkowickie Towarzystwo Kulturalno – Edukacyjne IKAR

Krystyna Bajon

 1.  

Patrycja Wójcik

18

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”
w Lublinie

Iwonna Jedlińska

 1.  

Wiktoria Rzążewska

18

Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją”
w Lublinie

Iwonna Jedlińska

 1.  

Oliwia Brzeska

19

MDK – Pracownia Plastyczna CREATIO w Rybniku

Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ