Edukacja

Ruszył egzamin ósmoklasisty. Dziś język polski

2024-05-14 09:05:13 red.

We wtorek 14 maja, punktualnie o godz. 9:00 uczniowie klas ósmych przystąpili do egzaminu podsumowującego ich całą wiedzę z zakresu szkoły podstawowej. Przed rozpoczęciem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 16 w Kaliszu im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Tego dnia zmierzą się z językiem polskim. Dzień później natomiast napiszą egzamin z matematyki. A w czwartek 16 maja, zasiądą do arkuszy z języka obcego nowożytnego.

Standardowy czas przeznaczony na napisanie egzaminu z języka polskiego to 120 min., języka obcego nowożytnego - 90 min. a egzaminu matematycznego - 100 min.

Przed rozpoczęciem egzaminu 14 maja odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 16 w Kaliszu im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919. Tu swoją wiedzę sprawdzi 33 uczniów, w tym 15 pochodzenia ukraińskiego. Łącznie do egzaminu ósmoklasisty przystąpi 482 uczniów kaliskich szkół.

Na egzaminie ósmoklasisty arkusze egzaminacyjne składają się z dwóch części - zadań opartych o dwa zamieszczone w nim teksty oraz wypracowania. Co ważne, pisząc wypracowanie uczniowie muszą odwołać się do lektur.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 3 lipca. Wszyscy ci, którzy z powodów losowych lub zdrowotnych nie będą mogli przystąpić tego dnia do egzaminu, mają możliwość skorzystać z terminu dodatkowego, który wyznaczono na 10 – 12 czerwca.

Nie został określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. 

 
Co zabrać na egzamin?

Najważniejsze jest pióro lub długopis z czarnym atramentem lub tuszem. Każdy uczeń musi mieć swój. 

Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy uczeń powinien mieć linijkę. Jeśli konieczne będzie wykonanie rysunku, uczeń robi to długopisem lub piórem. Jak podkreśla CKE, nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Uczeń musi mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość, czyli legitymację szkolną. 

 

Szczegółowy Harmonogram egzaminu ósmoklasisty:

Wtorek 14 maja: - godz. 9:00 jęz. polski

Środa 15 maja: - godz. 9:00 matematyka

Czwartek 16 maja: - godz. 9:00 jęz. obcy nowożytny

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować