Społeczne

Rusza druga edycja programu "Kalisz dla Młodych". Na studentów i absolwentów czekają wyremontowane mieszkania

2023-12-08 13:30:00 UM Kalisz

8 grudnia rusza druga edycja programu “Kalisz dla Młodych”. Osoby pracujące lub uczące się na terenie Kalisza, które nie ukończyły 30. roku życia, będą mogły składać wnioski o przydział lokalu mieszkalnego z zasobów Miasta. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Program realizowany jest we współpracy z Akademią Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Akademią Wymiaru Sprawiedliwości. 

W programie mogą wziąć udział osoby pracujące lub uczące się na terenie Miasta Kalisza, które nie ukończyły 30 roku życia.

Wykaz sześciu wyremontowanych lokali mieszkalnych oraz formularz wniosku dostępne będą zarówno w siedzibie każdej z ww. uczelni, na ich stronach internetowych, jak i w załącznikach poniżej. Dodatkowych informacji udzielać będzie pracownik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza pod numerem 62 76-54-424.

Wnioski o przydział lokalu mieszkalnego studenci i absolwenci mogą składać w dniach 8.12.2023 r. - 21.12.2023 r. w siedzibach uczelni.

Przypomnijmy, że w pierwszej edycji Miasto przygotowało sześć mieszkań, zlokalizowanych w budynkach przy ul. Śródmiejskiej 35, 25 Pułku Artylerii 1, Legionów 15-17, Nowy Świat 35, Podmiejskiej 5 oraz Złotej 13.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować