Edukacja

Rok szkolny czas zacząć! Uczniowie wracają do nauki [zdjęcia, wideo]

2023-09-04 10:00:00 BK

2 miesiące odpoczynku, relaksu i nabierania sił na kolejny rok szkolny za nami. Wielu spędzało wakacje w kraju, inni za granicą, na koloniach i półkoloniach, nad morzem lub w górach. Dziś skończyły się beztroskie dni i czas na kolejny wysiłek w drodze po jak najlepsze wyniki i wykształcenie.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Początek roku szkolnego przypadł 4 września. Uczniowie spotykają się na salach gimnastycznych, dziedzińcach szkolnych i wysłuchają przemówienia dyrekcji. Rozejdą się do klas, w których zapewne dostaną plan lekcji, a przede wszystkim przywitają się z koleżankami i kolegami.

Jedni rozpoczną naukę w zupełnie nowej szkole, a inni będą już intensywnie przygotowywać się do matury. Wszyscy jednak będą musieli przystosować się do planu i obowiązków jakie nakłada na nich szkoła. 

Jeszcze niedawno towarzyszyliśmy uczniom podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, a dziś rozpoczynają nowy sezon. Zajrzeliśmy na rozpoczęcie roku szkolnego do III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu narodowego oraz Hymnu szkoły. Uczniów powitała dyrektor placówki Anna Narewska. Przedstawieni zostali wychowawcy poszczególnych klas.

Podczas wydarzenia pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie.

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować