2024-04-14 18:55:19 Martynian Przybyłek

Witamy w kolejnym przeglądzie wydarzeń sportowych z Kalisza i rezultatów kaliskich drużyn.

Sportowy Tydzień

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – MKS KALISZ

MKS Kalisz na zakończenie fazy zasadniczej zajął szóste miejsce, oznaczało to, że zmierzą się w fazie play-off z trzecią drużyną. Przeciwnikiem okazała się drużyna Górnika Zabrze. Pierwszy mecz odbył się w dniu 08.04 w Kalisz Arenie. Bilans starć między tymi drużynami, był bardziej korzystny dla Zabrzan. Dlatego to goście byli faworytem tego spotkania, i już od samego początku narzucili swoje warunki, które utrzymali od początku do końca. Na przerwę po pierwszej połowie udali się z wynikiem 12:7. Zawodnicy Górnika Zabrze w drugą połowę ruszyli z nastawieniem takim, żeby poza wygraniem meczu, to jeszcze i podwyższyć już dużą przewagę. Kaliszanie próbowali coś wskórać, niestety bezskutecznie. Mecz zakończył się wynikiem 26:19 dla Górnika Zabrze. Drużyna MKS Kalisz, żeby zachować szanse na przejście do dalszego etapu, musi wygrać z Górnikiem Zabrze na ich terenie.

SIATKÓWKA KOBIET – MKS KALISZ

W pierwszym meczu o siódme miejsce, górą była drużyna z Opola, która wygrała spotkanie po tie-breaku. Dlatego Kaliszanki w dniu 10.04, musiały w Opolu wygrać bo doprowadzić do remisu w bilansie spotkań. Zadanie bardzo trudne, gdyż siatkarki z Opola grały na swoim terenie, więc miały tą dodatkową przewagę, którą pokazali w trakcie. Pierwszy set szybko przeszedł do historii, gdyż MKS Kalisz ani razu w nim nie wyszedł na prowadzenie, chociażby jednopunktowe. A zakończył się rezultatem 25:19 dla Opola. W drugim secie udało się wyjść na prowadzenie. Ale tylko to trwało do pierwszego punktu, potem inicjatywę przejęli gospodarze. I choć był to najbardziej wyrównany set, i siatkarki MKS’u doprowadzały do remisu, to nie były w stanie wyjść nawet na jednopunktowe prowadzenie. Drugi set wygrał UNI Opole 25:23. W trzecim secie Kaliszanki zdołały wyjść nawet na dwupunktowe prowadzenie. Niestety, na początku meczu, więc gospodarze byli w stanie na spokojnie wrócić i przewyższyć klasą przeciwnika. Trzeci i ostatni set wygrał UNI Opole, wynikiem 25:20. Sekcja siatkarska MKS Kalisz zakończyła sezon na ósmym miejscu.

PIŁKA NOŻNA – KKS KALISZ

W sobotę, 13 kwietnia, piłkarze Kaliskiego Klubu Sportowego gościło u siebie drużynę Sandecji Nowy Sącz. Drużyna gości znajduje się na samym końcu tabeli, bo na ostatnim 18 miejscu. Sugerowało to, że wicelider tabeli czeka przysłowiowy spacerek, po trzy punkty w tabeli. Sytuacja w tabeli była ciekawa, i wygrana pozwoliłaby z powrotem wskoczyć na pozycję lidera eWinner 2 Ligi. Niespodziewanie to właśnie goście otworzyli w 24’ minucie wynik spotkania. Szybko piłkarze KKS’u Kalisz wyrównali, bo już w 29’ minucie, z jedenastu metrów nie pomylił się Hubert Sobol. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie KKS Kalisz nie był w stanie podwyższyć wyniku, ale Sandecja Nowy Sącz już tak. W 66’ minucie goście podwyższyli wynik spotkania. Gospodarze jeszcze próbowali, lecz bez skutku. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Sandecji. Sytuacja w tabeli dla obu drużyn pozostała bez zmian, KKS Kalisz nadal zajmuje pozycję wicelidera, a Sandecja nadal pozostaje na ostatnim osiemnastym miejscu.

SOCCA – DECATHLON LIGA KALISKA

W dniu 13 kwietnia, rozegrano drugą kolejkę Decathlon Ligi Kaliskiej.

Na początek zmagań na boisko wyskoczyły drużyny Athletic Górnośląska oraz AZP Poster Kalisz. I to ta pierwsza wymieniona drużyna wygrała 6:3.

Drugi mecz był starciem Inferno FC oraz FC Zoo. Jak się okazało później, że było to spotkanie gdzie doświadczyliśmy najmniejszej ilości bramek przez całe 40 minut, w kolejce. Jednakże więcej strzeliła drużyna Inferno FC, i to oni wygrali rezultatem 3:1.

Trzecim spotkaniem było zderzenie się drużyn Speed Car Kalisz oraz Efekt Podzborów. Drużyna Speed Car Kalisz pewnie pokonała przeciwników wynikiem 4:1.

Czwartym meczem miało być starcie drużyn Derbix oraz Wild Boyz Kalisz, lecz drużyna Wild Boyz nie stawiła się na mecz. Drużyna otrzymała walkowera 5:0, natomiast drużyna Derbix mogła cieszyć się z najłatwiej zdobytych trzech punktów w sezonie.

Po dłuższej przerwie spowodowanej walkowerem, na boisko wyszły drużyny Fenix oraz KSPN Asnyk Colian Logistic Kalisz. Mecz z gatunku wagi ciężkiej, gdyż w poprzednim sezonie obie te drużyny znajdowały się w czubie tabeli. Jak się później okazało, mecz był jednostronny. Górą była drużyna Fenix, która wygrała, aż 8:2. Mistrzowie zeszłego sezonu, zaczynają sezon od dwóch wysokich porażek z rzędu.

Następnie po tej kanonadzie, rozpoczęte zostało spotkanie między FC New Boys oraz Jamajka FC. FC New Boys po pełnym dystansie mogła dopisać sobie pierwsze trzy punkty, gdyż pokonali przeciwników 4:1.

W przedostatnim spotkaniu kolejki stali się ze sobą Decathlon Weekendowi Kopacze oraz Kaźmierczak Team. Tu natomiast było najbardziej bramkostrzelne spotkanie, w którym padło aż 13 bramek. Więcej z nich strzelili Kopacze, i to oni odnieśli zwycięstwo 9:4.

Na zakończenie dnia spotkanie rozegrały drużyny: Myjnia pod Brzozą oraz Błękitni Piotrów. I było to spotkanie najbardziej wyrównane ze wszystkich, najpierw na dwubramkowe prowadzenie wyszła Myjnia, potem trzy bramki strzelili Błękitni. Jednakże z zwycięstwa może cieszyć się Myjnia pod Brzozą, gdyż dołożyła jeszcze trzy bramki, i tym samym wygrała 5:3.

SOCCA – DECATHLON LIGA ROZWOJOWA

Dzień później, po głównej lidze, wystartowała Liga Rozwojowa. Jest to druga liga, w której mierzą się drużyny, które nie zdołały awansować do ligi wyżej, bądź zapisały się do gry. Stawką tej ligi, i jej wygranie był bezpośredni awans do Ligi Kaliskiej, bez konieczności rozgrywania baraży. Początkowo na ten sezon zapisało się pięć drużyn, jednakże przed samym rozpoczęciem jedna z drużyn się wycofała. W związku z tym w drugiej lidze brały udział drużyny:

·       Drużyna AA

·       FC Winiary

·       Kalisz Saint Germain

·       Colorado Kalisz

Łącznie jest sześć kolejek co dwa tygodnie, gdzie każdy z każdym gra dwa razy.

Na rozpoczęcie pierwszej kolejki zmagań zmierzyły się drużyny: Kalisz Saint Germain oraz Drużyna AA. Kalisz Saint Germain od ponad roku próbują przebić się do ligi wyżej, lecz bez skutku. Na start dali jednak wyraźny sygnał, że trzeba się z nimi liczyć. Wypunktowali przeciwników 4:0.

Na zakończenie pierwszej kolejki Colorado Kalisz zmierzyło się z FC Winiary. Debiutant w rozgrywkach oraz spadkowicz, zapowiadało nieprzewidywalne spotkanie. I takie właśnie było, bramkostrzelne po jednej jak i drugiej stronie. Jednak to Colorado mogło cieszyć się z wygranej, gdyż zdołali strzelić więcej bramek. Mecz zakończył się wynikiem 5:3.

To by było na tyle z wydarzeń na ten tydzień!