Przegląd Kaliskiego Sportowego Tygodnia

2024-03-30 17:02:32 Martynian Przybyłek

Witamy w kolejnym przeglądzie wydarzeń sportowych z Kalisza i rezultatów kaliskich drużyn.

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – MKS KALISZ

W przedostatnim spotkaniu fazy zasadniczej Orlen Superligi drużyna piłkarzy ręcznych w dniu 25 marca zmierzyła się z drużyną bezpośrednio o jedno miejsce wyżej, z drużyną Azoty Puławy. Spotkanie odbyło się na Hali Arena. Spotkanie szóstego miejsca z piątym miejscem zapowiadało bardzo wyrównane spotkanie, i takie właśnie było. Choć pierwsza połowa na to nie zapowiadała, gdyż zakończyła się dość dużą przewagą dla drużyny Azoty-Puławy, wynikiem 18:13. To druga połowa była zwieńczona kapitalnym powrotem MKS’u Kalisz oraz nerwówką do samego końca. Do 59 minuty był wynik 28:28, gdy goście trafili na jednobramkowe prowadzenie. I gdy spotkanie miało dobiec końca, gospodarze w ostatniej akcji wyrównali. Mecz zakończył się remisem 29:29. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy niezbędna była seria rzutów karnych. I to w nich finalnie okazali się górą gospodarze, którzy wygrali w karnych 4:2. MKS Kalisz tym zwycięstwem zapewnił sobie szóste miejsce w tabeli przed ostatnią kolejką.

SIATKÓWKA KOBIET – MKS KALISZ

Po pierwszym przegranym spotkaniu w fazie play-off z drużyną Chemik Police, drużyna MKS Kalisz musiała spotkanie rewanżowe wygrać by utrzymać się w walce o awans do półfinałów. Zadanie miały jednak piekielnie trudne, gdyż mecz tym razem odbył się na terenie drużyny przeciwnej, czyli w Policach. Nie zraziło to jednak Kaliszanek, które dość niespodziewanie rozpoczęły spotkanie od wygranej pierwszego seta 25:21. Jednak im dalej w spotkanie, tym bardziej dało się dostrzec, że Chemik Police jest zdecydowanym faworytem. Drugi i trzeci set zakończył się identycznym bilansem 25:18 dla gospodarzy. Czwarty set był najbardziej widowiskowy w całym spotkaniu. Kaliszanki miały dwie piłki by doprowadzić do remisu w setach, lecz to się nie udało. Rozpoczęła się gra na przewagi, która trwała do stanu 33:31. Gospodarzom udało się zakończyć spotkanie w czwartym secie, lecz MKS Kalisz dał z siebie wszystko by to utrudnić. Tą porażką MKS Kalisz kończy sezon ligowy na ćwierćfinale fazy play-off.

PIŁKA NOŻNA – KKS KALISZ

W Wielką Sobotę liderzy eWinner II Ligi KKS Kalisz udali się do Chojnic by rozegrać 26 kolejkę sezonu zasadniczego. Chojniczanka Chojnice znajduje się na piątym miejscu, więc zapowiadało się na bardzo wyrównane starcie. Od początku gospodarze narzucili swoje warunki gry, którzy w przeciągu pierwszych minut stworzyli kilka groźnych sytuacji, lecz bez efektu w postaci bramki. Odpowiedzieli za to Kakaesiacy, a dokładniej to Michał Bednarski, który w 27’ minucie otworzył wynik spotkania. Stanem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. W drugą połowę z impetem wszedł KKS Kalisz, który miał sytuacje by wynik podwyższyć, lecz również bezskutecznie. Lecz później zostali zesłani do głębokiej defensywy, gdyż Chojniczanka Chojnice nacierała raz za razem, ale i to nie dało efektu. Pod koniec spotkania, KKS Kalisz miał szansę na podwyższenie wyniku, lecz bez pozytywnego rezultatu. Ostatecznie KKS Kalisz pokonał na wyjeździe Chojniczankę 1:0, i utrzymał swoje miejsce na szczycie tabeli.