Mocne strony miasta

Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"

2018-04-09 09:00:00 reklama@calisia.pl

bursztynowyzamek
bursztynowyzamek

Adres: ul. Browarna 2, 62-800 Kalisz

Telefon: +48 509134440

Email: bursztynowyzamek@vp.pl

Strona www: bursztynowyzamek.wixsite.com/bursztynowyzamek

Przedszkole Niepubliczne „Bursztynowy Zamek” położone jest w centrum Kalisza – najstarszego miasta w Polsce. Znajduje się przy ulicy Browarnej 2, w bliskim sąsiedztwie kaliskiego Ratusza, Teatru, Centrum Kultury czy Parku Miejskiego. W niedalekiej odległości znajduje się też Plac Jana Pawła II, skąd dojechać można komunikacją miejską w każdy rejon Kalisza i najbliższych okolic.

Placówka cechuje się kameralną atmosferą. Funkcjonują w niej trzy grupy, dzięki czemu da się odczuć domowy klimat, bliskość i przytulność.

Sale wyposażone są w liczne pomoce naukowe, zabawki, gry, plansze czy klocki. Dbamy, by każde dziecko czuło się u nas jak w domu.

Nauczyciele pracujący w „Bursztynowym Zamku” to osoby z pasją do nauczania. Kochają swoją pracę i przede wszystkim ludzi. By wpisywać się w potrzeby i oczekiwania wychowanków, stale konstruują ciekawe i bogate oferty zabaw, gier i zadań, a poszukiwania innowacyjnych rozwiązań na stałe wpisały się w ich grafiki. Pracują z pasją i wierzą w zasadność swojej pracy.

Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Bursztynowy Zamek”, dr Katarzyna Miłek zapewnia, iż:

U wychowanków pragniemy rozbudzać ciekawość świata, spostrzegawczość oraz wrażliwość. Chcemy wyposażyć dziecko w  bogatą wyobraźnię twórczą, zdolność do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwartość na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowość do szukania nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań.

Dyrekcja przedszkola zatrudnia również specjalistów z zakresu logopedii, arteterapii, muzykoterapii, rytmiki i psychologa. Zapewnia dzięki temu warunki sprzyjające realizacji indywidualnej drogi rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego indywidualnych predyspozycji.

Przedszkole prowadzi też grupę terapeutyczną, w której dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej, Zespołem Aspergera czy Autyzmem, znajdują wsparcie specjalistów i mają możliwość wszechstronnego rozwoju.

Zastępca Dyrektora, mgr Daria Raczyk dodaje: Pragniemy, by nasi wychowankowie wpisywali się w model człowieka tolerancyjnego, otwartego na to, co nieznane. Nie chronimy nadmiernie przed doświadczeniem niepowodzenia, chwalimy, nagradzamy, ale przede wszystkim motywujemy. Okazujemy szacunek i cierpliwość dla działań dziecka, zachęcamy do ponawiania prób.

Zapewniamy, że każdy dzień w tym przedszkolu, to nowa fantastyczna przygoda.

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować