Społeczne

Przedsiębiorcy z Algierii przyjechali do Kalisza

2022-12-18 09:00:00 red. za Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

15 grudnia do Kalisza przyjechała grupa 7 przedsiębiorców z Algierii, którzy dzięki zaangażowaniu i pośrednictwu Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości rozpoczęli rozmowy o współpracy z firmami subregionu kaliskiego.

fot. MW
fot. MW

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości niedawno przystąpił do międzynarodowego projektu tworzenia Inkubatora w Skikidzie (to miasto w północno-wschodniej Algierii i port nad Morzem Śródziemnym, jest stolicą prowincji Skikda i dystryktu Skikda), wraz z Algerian Youth Association جمعية الشباب الجزائري ze Skikdy w Algierii.

Spotkanie, które odbyło się w czwartek, 15 grudnia w siedzibie Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości było pokłosiem wizyty przedstawicielek KIP w Algierii. - Nasza wizyta miała charakter studyjny i misyjny. Na miejscu miałyśmy okazję spotkać się z firmami, które są zainteresowane kooperacją z firmami polskimi. Oprócz tego miałyśmy okazję spotkać się z grupą młodych ludzi ze stowarzyszenia, które chce zakładać Inkubator w Algierii i chcemy służyć im naszym doświadczeniem – mówi Zuzanna Szczudlik prezes Kaliskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

Do Kalisza przyjechała grupa 7 przedsiębiorców z Algierii, zainteresowana współpracą handlową z naszymi lokalnymi przedsiębiorstwami, reprezentującymi branżę rolno-spożywczą, technologiczną (produkcja maszyn dla branży spożywczej), produkcja i handel dla rolnictwa oraz inne branże przemysłowe.

Celem spotkania było zapoznanie polskich przedsiębiorców z informacjami na temat specyfiki rynku algierskiego. - Polityka rządu algierskiego zakłada produkcję wszystkiego na terenie kraju, dlatego jest bardzo duża potrzeba pozyskania niezbędnej do produkcji technologii, maszyn oraz półproduktów – tłumaczy Zuzanna Szczudlik – Jest to rynek z bardzo dużym potencjałem. Jednak są pewne różnice biznesowe i kulturowe, co trzeba mieć na względzie zanim rozpoczniemy współpracę – dodaje.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować