Społeczne

Przedsiębiorcy z Algierii przyjadą do Kalisza! Jesteś zainteresowany współpracą? Przyjdź na spotkanie!

2022-12-08 10:00:00 red. za Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

15 grudnia w Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości w Kaliszu organizowana jest Misja Gospodarcza Firm z Algierii. Do Kalisza przyjedzie grupa 7 przedsiębiorców z Algierii, chętnych do rozmów i współpracy z polskimi firmami. Jeżeli jesteś zainteresowany, przyjdź na spotkanie!

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza polskie  firmy na spotkanie z przedstawicielami firm z Algierii.

 
W spotkaniu udział weźmie grupa 7 przedsiębiorców z Algierii, zainteresowana współpracą handlową z naszymi lokalnymi przedsiębiorstwami, reprezentującymi branżę rolno-spożywczą, technologiczną (produkcja maszyn dla branży spożywczej), produkcja i handel dla rolnictwa oraz inne branże przemysłowe.
 
Celem spotkania jest zapoznanie polskich przedsiębiorców z informacjami na temat specyfiki rynku algierskiego, wszelkich zachęt inwestycyjnych funkcjonujących w tym kraju, a także realnych możliwości wymiany handlowej.
 
Spotkanie będzie miało także charakter networkingowy podczas, którego będziecie mogli Państwo wymienić praktyczne informacje na temat przyszłej współpracy z algierskimi przedstawicielami firm.
 
Maciej Pawłowski reprezentujący Polską Agencję Inwestycji i Handlu wygłosi prelekcję nt. roli Agencji PAIH w Algierii, jej wsparcia dla Polskich przedsiębiorstw oraz zakresu usług dla polskich firm.
 
 

Kiedy? 15 grudnia 2022
Gdzie? Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości
O której? godz. 9:30

 

Więcej informacji:
e-mail: een@inkubator.kalisz.pl
tel. 576 700 155 lub 576 800 255

 

Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości przystąpił do międzynarodowego projektu tworzenia Inkubatora w Skikidzie (to miasto w północno-wschodniej Algierii i port nad Morzem Śródziemnym. Jest stolicą prowincji Skikda i dystryktu Skikda), wraz z Algerian Youth Association جمعية الشباب الجزائري ze Skikdy w Algierii.
 
Pracownicy Fundacji zostali zaproszeni na wizytę otwierającą projekt w Skikdzie, który tworzony jest przy wsparciu Polskiej Ambasady RP w Algierze, Polska Agencja Inwestycji i Handlu - PAIH oraz Algierskich przedsiębiorców.
 
Założeniem niniejszego projektu jest wymiana wiedzy i doświadczeń ze Stowarzyszeniem AYA, które jest na drodze tworzenia Inkubatora Przedsiębiorczości w Skikdzie.
 
Zespół entuzjastycznych, młodych przedsiębiorców i osób które chcą rozpocząć działalność gospodarczą pragną skorzystać z naszej wiedzy i uniknąć wielu pomyłek już na etapie tworzenia Inkubatora. Ich zamierzeniem jest przystosowanie budynku do potrzeb wynajmu powierzchni, realizacja szkoleń dedykowanych młodym firmom oraz świadczenie usług doradczych z zagadnień ekonomicznych i zarządzania przedsiębiorstwem.
 
Wizyta w Algierii miała także charakter gospodarczy i była okazją do promocji Polskich firm z regionu Wielkopolski. To o nich rozmawialiśmy na spotkaniach w Bumardas zorganizowanych przez przedsiębiorców znających już rynek Polski i poszukujących na naszym rynku min: maszyn rolniczych czy surowców do produkcji rolno-spożywczej.
 
Algierski rynek jest bardzo obiecującym i jednocześnie wymagającym rynkiem. Różnice kulturowe naszych krajów są zapewne wyzwaniem dla obu stron. We współpracy handlowej należy liczyć się z różnego rodzaju ograniczeniami, tj: w imporcie towarów, długim czasem dostawy towarów czy biurokratycznym charakterem Algierii.
 
Szanse dla polskich eksporterów stwarza jednak szybki wzrost demograficzny kraju oraz sympatia Algierczyków do Polski i Polaków, szereg dwustronnych umów handlowych oraz deficyt towarów na rynku rolno–spożywczym.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować