Społeczne

Przed nami II Święto Karpia i Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie

2021-09-14 17:30:00 Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Na terenach gospodarstwa rybnego Stanisława Błaszkowiaka w Lipce w najbliższą niedzielę, 19 wrześniaodbędzie się festyn rodzinny "II Święto Karpia". W ramach tego wydarzenia nie zabraknie wielu atrakcji kulinarnych, zabaw dla dzieci, a także Rodzinnych Mistrzostw Wędkarskich. Oficjalne rozpoczęcie Pikniku zaplanowano na godzinę 14.00, a przyjmowanie zgłoszeń do zawodów wędkarskich rozpocznie się godzinę wcześniej.

fot. Starostwo Powiatowe
fot. Starostwo Powiatowe

"II Święto Karpia" to festyn skierowany do rodzin, który odbędzie się już drugi raz na terenach przy restauracji "Złoty Karaś" w Lipce. Gospodarstwo prowadzone przez Stanisława Błaszkowiaka należy do Szlaku Kulinarnego Kaliskie Smaki, a w swojej ofercie ma przede wszystkim przepyszne dania i potrawy rybne, w tym oczywiście także związane z dziedzictwem kulinarnym naszego regionu. Gospodarstwo to również piękne stawy hodowlane i oczywiście, co cieszy pasjonatów wędkarstwa, bardzo rybne. O urokach tego wyjątkowego miejsca będzie można przekonać się przybywając w niedzielę na II Święto Karpia.

Ważnym punktem wydarzenia będą Rodzinne Mistrzostwa Wędkarskie, w których wezmą udział dwuosobowe familijne zespoły, czyli rodzic (opiekun) + dziecko. Każdy z nich będzie mógł łowić na jedną wędkę na spławik lub "grunt". Zawody będą punktowane według zasady: za każdą złowioną rybę 1 punkt i za każdy gram złowionej ryby 1 punkt. Dla najlepszych drużyn oczywiście przewidziane są nagrody i upominki. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów, od godziny 13.00. Zmagania wędkarskie rozpoczną się natomiast o 14.00 i potrwają 3 godziny, do 17.00.

Na przybyłych gości będą również czekać liczne atrakcje, a wśród nich:

  • pokaz wędzenia ryb na świeżym powietrzu,

  • pokaz przygotowania rozmaitych potraw rybnych na świeżym powietrzu,

  • warsztaty kulinarne "100 sposobów na karpia",

  • warsztaty wędkarskie "Tajniki wędkarstwa karpiowego",

  • pokaz żywych ryb w "MEGA AKWARIUM",

  • STREFA ARTYSTYCZNA UCIECHOWO – gry i zabawy, malowanie twarzy, modelowanie balonów, dmuchane zamki,

  • oprawa muzyczna przez cały czas trwania pikniku,

  • stoiska promocyjno-informacyjne.

Podczas Pikniku prowadzona będzie również zbiórka pieniążków na rzecz Jagódki z Sobiesęk. To malutka dziewczynka cierpiąca na SMA, poważną chorobę genetyczną. Do uratowania jej życia potrzebny jest najdroższy lek świata.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ