Społeczne

Przebudowana zostanie droga w Złotnikach Małych

2023-12-05 17:30:00 red. za Urząd Gminy Żelazków

4 grudnia podpisana została umowa dotycząca realizacji długo wyczekiwanej przez mieszkańców gminy Żelazków inwestycji - przebudowy drogi powiatowej nr 4587 w miejscowości Złotniki Małe na kwotę 4 952 956,99 zł. 

Urząd Gminy Żelazków
Urząd Gminy Żelazków
Gmina Żelazków w porozumieniu z Powiatem Kaliskim na czas inwestycji przejęła drogę powiatową co w rezultacie pozwoliło na pozyskanie dofinansowania.
 
Pozyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich prowadzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie pokryje umowne 63,63 % wartości całej inwestycji, która po przeprowadzeniu przetargu jest mniejsza niż prognozowana – wobec czego kwota dofinansowania wyniesie 3 151 566,53 zł. Pozostałą kwotę inwestycji pokryją w równych częściach Gmina Żelazków oraz Powiat Kaliski.
 
Umowa podpisana została przez Michała Kraszkiewicza - Wójta Gminy Żelazków oraz po stronie wykonawcy – PBD SA Kalisz – Mariusza Harendarza – wiceprezesa zarządu. W podpisaniu umowy uczestniczyli również Zastępca Wójta Gminy Żelazków – Anna Sar, Skarbnik Gminy Żelazków – Mariola Warszewska oraz Inspektor Nadzoru – Arkadiusz Rygas.
 
W ramach zadania przebudowany zostanie odcinek o długości 2721m. Powstanie nowa jezdnia o szerokości 5,5mb wraz z utwardzonym poboczem bitumicznym o szerokości 1,6mb na którym będzie odbywał się ruch pieszo - rowerowy. Zakończenie zadania planowane jest w I połowie roku 2024.
 
Inwestycja jest projektem wspólnym Gminy Żelazków oraz Powiatu Kaliskiego, ale warto dodać, że wcześniej z budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego dofinansowanie otrzymała Gmina i Miasto Stawiszyn, co w rezultacie pozwoli na przebudowę całego odcinka drogi łączącej gminy Żelazków i Stawiszyn.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować