Prywatyzacja Ciepła Kaliskiego powoli się finalizuje?

2012-12-04 13:04:36 Bartek

Kolejny etap prywatyzacji kaliskiej spółki dobiegł końca. W ostatnich negocjacjach uczestniczyli trzej potencjalni inwestorzy, którzy złożyli wiążące oferty nabycia udziałów Ciepła Kaliskiego - Energetyka Cieplna Opolszczyzny, elbląska Energa Kogeneracja i SFW Energia z Gliwic.

archiwum calisia.pl
archiwum calisia.pl
- Na podstawie wyników pracy zespołu negocjacyjnego, dotyczących przede wszystkim oceny ofert oraz na podstawie obowiązującego prawa, podjąłem decyzję o wyznaczeniu terminu do wyłącznych negocjacji dla Spółki Energa Kogeneracja Sp. z o.o z siedzibą w Elblągu, o której poinformowałem również pozostałych inwestorów. Termin ten upłynie w dniu 7 grudnia br. - poinformował prezydent Janusz Pęcherz.
Za nami jest już również pierwsze spotkanie zespołu negocjacyjnego z potencjalnym inwestorem, podczas którego pracowano nad konkretnymi zapisami przygotowywanej umowy oraz podstawowym kryterium sprzedaży udziałów, tj. wysokością ceny za udziały.
- Gdyby negocjacje z potencjalnym inwestorem tzn. Energą Kogeneracją (spółka wchodzi w skład koncernu Energa - przyp. red.) nie zakończyły się pozytywnie to istnieje możliwość powrotu, zgodnie z przepisami prawa, do negocjacji z pozostałymi oferentami - dodał prezydent.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować