Motoryzacja

Protest rolników. Policja: sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe

2024-02-08 18:00:00 red. za KMP Kalisz

Jutro mieszkańcy Kalisza i powiatu kaliskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanymi protestami rolników. Planowane na ten dzień protesty mogą spowodować ograniczenia w ruchu drogowym. Zachęcamy do zapoznania się z planowanymi utrudnieniami i wybieranie alternatywnych dróg. Protesty zaplanowane są od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

W dniu 9 lutego w godz. od 10:00 do 18:00 odbędzie się planowany protest rolników, który może powodować utrudnienia w ruchu. Mieszkańcy powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu kaliskiego. Jednocześnie przypominamy, aby stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

Od godz. 10:00 utrudnienia mogą pojawić się na drodze wojewódzkiej nr 470 na odcinku od miejscowości Plewnia do Kalisza oraz na drodze krajowej nr 12 na odcinku od Marchwacza do Opatówka.

Kolejne utrudniania pojawią się na terenie miasta Kalisza szczególnie na trasie: ul. Warszawska (od granicy m. Kalisza) – Aleja Gen. Władysława Sikorskiego – Al. Wojska Polskiego do Ronda Westerplatte.

Kierowcy muszą spodziewać się również ograniczenia komunikacji w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 470  drogą powiatową nr 4708P miejscowości Skarszew.

Podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować