Kultura

Promocja albumu z wyjątkowymi zdjęciami. Pamiątka po projekcie "A mundury ich były szaraczkowe..."

2024-02-26 08:00:00 Powiat Kaliski

Przez cały ubiegły rok Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku realizowało projekt "A mundury ich były szaraczkowe. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim”. Powiat Kaliski przy finansowym postanowił wydać album, który jest fotograficznym zapisem tych wydarzeń. Jego promocja odbędzie się 28 lutego br. o godz. 17.00.
 

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski
Odbyło się pięć inscenizacji historycznych - kolejno w Murowańcu, Opatówku, Przystajni, Kosmowie i Stawiszynie, podczas których odgrywano scenki przypominając, to co działo się lub mogło się dziać w regionie kaliskim w latach 1863-1864. Były to niezapomniane lekcje historii.

Projekt z końcem roku się zakończył. Pozostało po nim kilkaset, a bardziej prawdopodobne, że nawet kilka tysięcy wyjątkowych fotografii wykonanych przez Tomasza Potemkowskiego, na których autor uwiecznił nie tylko odgrywane sceny, ale także portrety występujących, detale i elementy strojów.
 
Powiat Kaliski przy finansowym udziale gmin i stowarzyszeń postanowił wydać album. Album, który jest fotograficznym zapisem tych wydarzeń, a przede wszystkim pamiątką dla tych, którzy brali udział w roli rekonstruktorów w poszczególnych inscenizacjach.
 
Zapraszamy 28 lutego br. o godz. 17.00 do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku na promocję albumu "A MUNDURY ICH BYŁY SZARACZKOWE. Śladami Powstania Styczniowego w powiecie kaliskim”.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować