Kultura

"Prologos" - wystawa prac Bartosza Kowalczyka w Wieży Ciśnień

2023-12-04 17:30:00 OKP Wieża Ciśnień

Już 8 grudnia o godzinie 19:00 w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień - zobaczymy twórczość malarza Bartosza Kowalczyka.

OKP Wieża Ciśnień
OKP Wieża Ciśnień
Treść wystawy stanowią rysunki i obrazy olejne, studia i kompozycje, w których autor z jednej strony przyjmuje postawę obserwatora natury, z drugiej zaś sięga po wątki mitologiczne celem odsłonięcia archetypowych uwarunkowań, leżących u podstaw ludzkiego doświadczenia.
Zaczerpnięty ze starogreckiej poetyki termin PROLOGOS ma przede wszystkim za zadanie aktywnie nawiązywać do tradycji i etosu antycznej twórczości, ale jednocześnie wskazuje na istotny wątek autotematyzmu.

Bartosz Kowalczyk – malarz i wykładowca literatury. Dawniej zwolennik, dziś zagorzały przeciwnik kultury modernizmu. Entuzjasta Arystotelejskiej koncepcji mimesis i malarstwa narracyjnego. W swojej pracy stara się odtwarzać techniki dawnych mistrzów. Tematykę swoich obrazów i rysunków wywodzi z literatury, filozofii i mitologii, których aktywna eksploracja ma sprzyjać poszukiwaniu uniwersalnych prawd i głębszemu poznaniu rzeczywistości. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować