Projekt "Wyjdź z cienia" podsumowany

2013-01-25 09:56:00 Agnieszka

40 kobiet, 22 mężczyzn oraz 13 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej skorzystało z oferty Projektu „Wyjdź z cienia”, realizowanego przez kaliską Fundację Bread of Life. Właśnie zakończyło się podsumowanie projektu.

Projekt trwał od maja minionego roku do grudnia 2012r., a środki na prowadzenie punktu konsultacyjnego pozyskano z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w kwocie 14 tys. zł.
W projekcie wzięły udział osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, które mogły bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów: terapeuty rodzinnego, terapeuty uzależnień psychologa klinicznego oraz pedagoga.
Z oferty skorzystało 40 kobiet i 22 mężczyzn oraz 13 rodzin.
Zainteresowanie darmowym poradnictwem psychologiczno - pedagogicznym było duże. Większość uczestników wyraziła chęć kontynuowania zajęć terapeutycznych.
W czasie trwania projektu 2 osoby znalazły pełnowymiarową pracę, 1 osoba otrzymała mieszkanie socjalne, 4 osoby pozostają trzeźwe, 30 osób otrzymało fachowe wsparcie psychologiczne. W kilku rodzinach poprawiły się relacje. Ponadto uczestnicy nabyli umiejętność poprawnego komunikowania się oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Wzrosło także poczucie własnej wartości uczestników. Zdarzało się kilkakrotnie, iż opieką trzeba było objąć całą rodzinę. Część osób korzystających z konsultacji brała również udział w spotkaniach integracyjnych. Podczas tych spotkań udało się stworzyć prawdziwie rodzinną atmosferę, a podopieczni mogli choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego - opowiada o projekcie Tomasz Jeżyk z Fundacji Bread of Life.
Obecnie projekt jest kontynuowany w postaci darmowych konsultacji z terapeutą uzależnień i finansowany jest ze środków własnych fundacji.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować