Sport

Prezydent Kalisza boksował się z Przemysławem Saletą! Tak wyglądała druga Gala Biznes Boxing w Kaliszu! [zdjęcia, wideo]

2023-04-02 09:06:04 BK

Sportowe emocje, 10 walk bokserskich, w tym walka wieczoru, w której prezydent Kalisza Krystian Kinastowski zmierzył się Przemysławem Saletą, licytacje i szczytny cel - po raz drugi w Kaliszu odbyła się Gala Biznes Boxing Polska!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

10 walk, licytacje, muzyka na żywo i długo wyczekiwany pojedynek wieczoru - prezydent Kalisza Krystian Kinastowski kontra Przemysław Saleta - tak wyglądała druga już charytatywna Gala Biznes Boxing Polska w Kaliszu, w Kompleksie Restauracyjnym Aljo. W ringu stanęli przedsiębiorcy, biznesmeni, samorządowcy, sportowcy, a to wszystko na szczytny, charytatywny cel, czyli wsparcie Fundacji Klucz.

Rozpoczęcie Gali Biznes Boxing w Kaliszu. WIDEO

- Fundacja działa od 2014 roku. Naszym głównym celem jest wspieranie dzieci szczególnie uzdolnionych z rodzin dysfunkcyjnych, ale włączamy się także w zbiórki środków na leczenie chorych dzieci i młodzieży - mówiła Anita Staniszewska, prezes Fundacji Klucz.

- Gala w Kaliszu odbywa się po raz drugi. Cieszę się, że wracamy tu w jeszcze większym gronie. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odbyło się 20 takich gali, na terenie całej Polski - w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy. Zebraliśmy ponad milion zł na różnego rodzaju fundacje - mówił Julian Szumowski, organizator Biznes Boxing Polska.

Między walkami odbywały się licytacje, podczas których udało się zebrać ponad 100 tys. zł dla Fundacji Klucz.

- Na licytacje wystawione zostały w Kaliszu koszulka z podpisem od najlepszego sędziego na świecie Szymona Marciniaka, a także żółta i czerwona kartka, prosto ze Szwajcarii. Jest koszulka Roberta Lewandowskiego z Barcelony, rękawica Mameda Chalidowa, czapka Gamrota i wiele innych wspaniałych przedmiotów - mówił organizator.

Na licytacjach pojawiły się także obrazy Michała Mąki, vouchery czy bilety na mecz KKS Kalisz z Legią Warszawa. Na koniec walk, podpisane zostały i zlicytowane rękawice bokserskie Przemysława Salety.

Mimo, że w ringu stanęli amatorzy to widowisko było na wysokim poziomie i nie zabrakło potu, krwi oraz emocji. Zawodnicy pokazali dobre umiejętności, kondycję i serce do walki. W ringu zobaczyliśmy m.in.: Roberta Balcerzaka, Pawła Gąsiora, Annę Kozanecką, Laurę Przybylską, Alberta Banasiaka, Bartosza Bąka, Bartka Kraszewskiego, Gracjan Wawrzyniak, Radosława Gatkowskiego, Dariusza Zybałę, Bartłomieja Zabiełło, Arkadiusza Mazana, Dawida Włodarczyka, Siergieja Kotliara, Franciszka Kielka, Bartosza Malczewskiego, Łukasza Jamszoła, Piotra Górskiego

W walce wieczoru zmierzyli się prezydent Kalisza Krystian Kinastowski z legendą polskiego boksu i kick-boxingu Przemysławem Saletą. Walka była bardzo widowiskowa i wyrównana. Mogliśmy zobaczyć wspaniały pokaz umiejętności. Ostatecznie zakończyła się remisem.

Biznes Boxing Polska to największa organizacja Boksu Białych Kołnierzyków w Polsce. Podczas każdego wydarzenia zbierane są pieniądze na cel charytatywny poprzez licytacje odbywające się na gali oraz zbiórki indywidualne zawodników. 

Gale Biznes Boxing Polska odbywa się w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku, ale zawitała też 1 kwietnia do Kalisza, w restauracji Aljo. Zawodnicy amatorsko trenujący boks przygotowywali się 8 tygodni do 3 rundowej bokserskiej walki w ringu przed setkami osób! 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować