Kultura

Prezentacje Teatrzyków Przedszkolnych „O nagrodę Pluszowego Misia” w MDK

2023-03-17 20:00:00 MDK Kalisz

Już po raz 22. w MDK-owskiej przestrzeni wystąpiły przedszkolaki w Prezentacjach Teatrzyków Przedszkolnych „O nagrodę Pluszowego Misia”.

MDK Kalisz
MDK Kalisz

W tym roku swoje aktorskie umiejętności zaprezentowały dzieci z: Publicznego Przedszkola nr 21 „Ekoludek" z adaptacją poezji "Włos", Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki" z inscenizacją bajki „Królewna Śnieżka", Niepubliczne Przedszkole im. Misia Uszatka w odsłonie pt. „Bal w pokoiku lal", Przedszkole Niepubliczne „Szczęśliwa 13" z widowiskiem słowno-muzycznym „Każdy ma swoje przyzwyczajenia" na podstawie wiersza A. Fredry „Paweł i Gaweł" oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Kaliszu z zaskakującą wersją „Kopciuszka".

Wszystkie prezentacje zasłużyły na podziw i uznanie, ale ostatecznie publiczność składająca się z uczestników konkursu zdecydowała, że główną nagrodę otrzyma Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki". Jury powołane przez organizatora przyznało też nagrody indywidualne. „Osobowościami prezentacji” zostali: Maria Pawłowska z Publicznego Przedszkola nr 21, Alex Jankowiak z Przedszkola Niepublicznego „Szczęśliwa 13", Maja Żółnowska z Niepublicznego Przedszkola im. Misia Uszatka oraz Julia Gil z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Kaliszu. 

W imieniu Młodzieżowego Domu Kultury wszystkim uczestnikom teatralnej zabawy pogratulowała pani Beata Paszak - dyrektor placówki. Szczególne podziękowania i słowa uznania skierowała do pań przedszkolanek - opiekunek artystycznych teatrzyków. Ich rola w tworzeniu scenariuszy, dekoracji, kostiumów, doboru muzyki, choreografii, a potem panowania nad żywiołem 3-6-latków jest nie do przecenienia.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować