Motoryzacja

Poznaj nowe Mitsubishi ASX - samochód, który zabierze Cię dalej niż Twoja wyobraźnia

2023-04-14 13:49:00 reklama@calisia.pl

Jeśli szukasz samochodu, który łączy w sobie wygodę, bezpieczeństwo i oszczędność, zwróć uwagę na nowy Mitsubishi ASX. To kompaktowy SUV, który oferuje bogate wyposażenie, szeroką gamę silników i 5 lat gwarancji. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić salon Mitsubishi w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 71, gdzie 31 marca odbyła się premiera tego modelu.

fot. Grupa Lis
fot. Grupa Lis

Na imprezie, która zgromadziła około 200 klientów marki Mitsubishi, można było podziwiać nowy ASX z bliska i dowiedzieć się o jego zaletach. Prezentację poprowadził Krzysztof Bugajny z Grupy Lis, który przedstawił główne cechy nowego modelu i opowiedział o najnowszej historii marki i aliansie z Nissanem i Renault.

- Nowy ASX i jego wygląd może zaskoczyć – mówił na premierze Krzysztof Bugajny z Grupy Lis - Historia marki Mitsubishi jest niesamowita. Koncern, który produkuje rozwiązania dla automatyki przemysłowej, działa w branży chemicznej, czy również zajmuje się przemysłem ciężkim, m.in. dla wojska. I ta gałąź, którą znamy my, czyli część związana z motoryzacją. A dlaczego obecny model Mitsubishi ASX wygląda właśnie dziś właśnie tak? Postaram się przybliżyć to w kilku słowach. W 2016 roku decyzję o współpracy podjęły marki Mitsubishi – Nissan oraz Renault. O aliansie tych 3 koncernów motoryzacyjnych zadecydowały głównie kwestie związane z dbałością o rozwój. Wspólne badania nad nowymi rozwiązaniami mają przynieść korzyści, które najbardziej odczują klienci, czyli Państwo. Sojusz pogłębił się w 2020 roku, kiedy dzięki nowemu modelowi współpracy Mistubishi – Nissan – Renault podjęto decyzję o wykorzystywaniu wspólnych platform, nadwozi aby wspólnie rozwijać swoje kompetencje. Taki rodzaj współpracy wykorzystuje już bardzo wiele znanych marek, koncernów, z doświadczenia chociażby marki Renault mogę powiedzieć, że np. niektóre modele dostawcze marki z gwiazdą w logo są bliźniakami dla takich aut jak chociażby Renault Kangoo. Czy też inny największy japoński producent wykorzystuje linie produkcyjne znajdujące się w Gliwicach i tam produkują się samochody dostawcze dla kilku marek, które różnią się głównie logo producenta - tłumaczył szef działu sprzedaży.

Nowy ASX jest dostępny w pięciu wersjach wyposażenia opartych o trzy bazowe: Invite, Intense, Instyle. Wszystkie oferują wysoki poziom komfortu i funkcjonalności. W standardzie znajdziemy m.in. czujniki parkowania z przodu i z tyłu, kamerę cofania, system bezkluczykowy, klimatyzację automatyczną, system rozpoznawania znaków drogowych, tempomat z ogranicznikiem prędkości i wiele innych.

Nowy ASX ma też nowoczesny design, który podkreśla jego charakter. Z przodu wyróżnia się dynamiczna atrapa chłodnicy w kształcie litery X, a z tyłu - stylowe lampy LED. Wnętrze jest przestronne i ergonomiczne.

Pod maską nowego ASX znajdziemy jeden z czterech silników do wyboru: benzynowy 1.0 T o mocy 91 KM lub hybrydowy 1.3 T M Hybrid o mocy 140 KM lub 158 KM (w zależności od skrzyni biegów). Silniki te są wyposażone w system MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicle), który wykorzystuje energię hamowania do ładowania akumulatora i wspomagania silnika spalinowego. Dzięki temu zużycie paliwa i emisja CO2 są niższe niż w tradycyjnych silnikach benzynowych.

Dla tych, którzy wolą bardziej ekologiczną jazdę, dostępny jest też silnik hybrydowy 1.6 F Hybrid o mocy 143 KM. To silnik HEV (Hybrid Electric Vehicle), który może pracować zarówno w trybie elektrycznym, jak i spalinowym lub hybrydowym. W trybie elektrycznym samochód może pokonać do 50 km na jednym ładowaniu akumulatora.

Nowy ASX jest też bezpieczny dzięki zastosowanej technologii, która obejmuje szereg systemów wspomagających kierowcę. Do najważniejszych należą: system monitorowania martwego pola, system centrowania na pasie ruchu, system zapobiegania przekraczaniu prędkości oraz tempomat adaptacyjny i automatyczne światła drogowe.

Nowy Mitsubishi ASX to samochód dla tych, którzy cenią sobie niezawodność, oszczędność i przyjemność z jazdy. Jeśli chcesz się o tym przekonać samodzielnie, zapraszamy do salonu Mitsubishi w Kaliszu przy ul. Łódzkiej 71, gdzie możesz umówić się na jazdę próbną i przetestować nowy ASX na drodze. Nie zwlekaj i odkryj nowy wymiar jazdy z nowym Mitsubishi ASX. To samochód, który zabierze Cię dalej niż Twoja wyobraźnia.

Grupa Lis

ul. Łódzka 71

62-800 Kalisz

tel. (62) 766 78 00

https://mitsubishi.kalisz.pl/ 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować