Wasze artykuły

Poznaj najsilniejszego policjanta w Wielkopolsce

2023-10-28 11:00:29 Przemysław Świątek

Najsilniejszym policjantem w Wielkopolsce można uznać aspiranta Patryka Paraszczuka z KMP w Kaliszu

.
.

Najsilniejszym policjantem w Wielkopolsce można uznać aspiranta Patryka Paraszczuka z KMP w Kaliszu. Kaliski policjant pochodzi z Pomorza. Ukończył Zarzadzanie Bezpieczeństwem na WSP TWP z Warszawy. Nieprzypadkowo znalazł się w najstarszym mieście w Polsce, w Kaliszu.

Wielkopolski policjant stawał wielokrotnie na podium w sportowych zmaganiach. W konkrecji „Długi Cykl” z odważnikami 20 kg zdobył indywidualnie złoty medal podczas zawodów kettlebell lifting — Amber International Tournament. Międzynarodowe zawody sportów odważnikowych odbyły się w maju 2023 r. w Pruszczu Gdańskim. W zmaganiach drużynowych zdobył  brąz. W trakcie imprezy rywalizowali ze sobą zawodnicy z Ukrainy, Finlandii, Litwy, Łotwy, Słowacji, Bułgarii, Czech, Irlandii oraz Polski. Patryk Paraszczuk reprezentował także Polskę na mistrzostwach świata IKMF World Championships 2023 w Belgii, gdzie zakończył rywalizację na wysokiej 4 pozycji. Asp. Patryk Paraszczuk na co dzień pracuje w jednym z najlepszych garnizonów w Polsce, w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Pełniąc służbę jeszcze w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach rozpoczął swoją przygodę jako przewodnik psa służbowego. Pierwszy kurs specjalistyczny z psem patrolowo-tropiącym zakończył ze swoim pierwszym czworonożnym podopiecznym owczarkiem belgijskim – Niko. W 2016 roku zmienił garnizon i kontynuował służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Za zgodą insp. dr inż. Dariusza Bienieka, komendanta Komendy Miejskiej w Kaliszu, kontynuował służbę jako przewodnik psów służbowych. Ukończył także kolejne kursy specjalistyczne w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach. Obecnie pod opieką ma dwa owczarki niemieckie Baster (pies patrolowo-tropiący) oraz Liman (pies wyszkolony do wyszukiwania zapachu materiałów wybuchowych).

Jest bardzo skutecznym policjantem. Wśród licznych interwencji  policyjnych Patryk Paraszczuk wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi, doprowadził do ujęcia wielu sprawców przestępstw na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Cieszy się dobrą opinią wśród przełożonych. Jego koledzy podzielają także jego pasje sportowe i kynologiczne.

Jako przewodnik psów służbowym, reprezentujący KMP w Kaliszu, odnosił razem ze swoimi czworonożnymi przyjacielami sukcesy, startując w mistrzostwach kynologicznych. W sierpniu 2023 r. uzyskując najwyższą liczbę punktów  asp. Patryk Paraszczuk i jego podopieczny pies Baster wywalczyli prawo reprezentowania województwa wielkopolskiego na XX Kynologicznych Mistrzostwach Polski Policji. W 2018 r. wziął także udział w XVIII Kynologicznych Mistrzostwach Polski w  Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Stanął wtedy na trzecim stopniu podium, z psem Niko(służbowa nazwa Ibedo). Kaliska reprezentacja przewodników psów jest zaliczana do faworytów zawodów ogólnokrajowych, potwierdzając wysoki stopień profesjonalizmu całej kadry.

Asp. Patryk Paraszczuk wspólnie ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi promuje zawód policjanta  oraz uczestniczy w projektach profilaktycznych organizowanych przez KMP w Kaliszu.  Uczestnicząc w spotkaniach z dziećmi na terenie szkół i przedszkoli opowiada często o zasadach bezpieczeństwa oraz o codziennej służbie przewodników psów służbowych. Policjant tak wyraził się o swoich zainteresowaniach: „Jeżeli chodzi o służbę w Policji to w dalszym ciągu swoją przyszłość ukierunkowuję na pracę z psami. Po prostu lubię to co robię i daje mi to dużo satysfakcji. Jeśli chodzi o pasje sportową to chciałbym wziąć udział w kolejnej edycji Gwardyjskich Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kettlebell. Tym razem w konkurencji rwania. Staram się łączyć pracę zawodową z treningami i życiem prywatnym. Nie zawsze jest łatwo, ale satysfakcja z sukcesów na polu zawodowym i sportowym daje siłę do podejmowania kolejnych wyzwań”.

  https://kalisz.policja.gov.pl/wl7/aktualnosci/213123,Zobacz-nowa-siedzibe-Komendy-Miejskiej-Policji-w-Kaliszu-wideo.html

https://www.youtube.com/watch?v=PbEEl3PDjgI

https://www.facebook.com/PolicjaKalisz/videos/dla-wszystkich/1347047929455683/

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować