Społeczne

Powiat Kaliski solidarnie z Ukrainą! Pomagamy naszym partnerom z ukraińskiej Baranówki

2023-03-08 11:30:00 powiat.kalisz.pl

Prawie dwie tony produktów - puszki z żywnością, chusteczki mokre, leki, śpiwory, power banki, odzież termiczną, kawę i herbatę, cukier, żywność, słodycze - w imieniu społeczności z Powiatu Kaliskiego przekazali Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy dla naszej partnerskiej gminy Baranówka na Ukrainie.

Powiat Kaliski
Powiat Kaliski

Do akcji charytatywnej chętnie włączyły się firmy: Colian, Woseba, Edal, Agrico Wielkopolskie Zakłady Mięsne, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Apteka Stylowa oraz mieszkańcy naszego powiatu. Dziękujemy za szeroki odzew firm, sponsorów i pojedynczych mieszkańców, którzy odpowiedzieli na apel Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala podczas Święta Powiatu Kaliskiego, na którym gościliśmy delegację z Baranówki na Ukrainie.

W dwa dni dzięki wspaniałym darczyńcom udało się wypełnić po brzegi busa z gminy Baranówka. Sprzed Starostwa bus z darami wyjechał 27 lutego, a dzień później z samego rana transport dotarł na Ukrainę. Burmistrz Aleksander Migej przekazała dary potrzebującym mieszkańcom, poszkodowanym na wojnie oraz dla broniących granic żołnierzy.
 
Powiat Kaliski dziękuje za tę wielką pomoc. Ukraina dziś broni nie tylko swojego terytorium, ale i całego kontynentu przed agresją Rosji.
 
Burmistrz Baranówki ze łzami w oczach pożegnał się z władzami Powiatu Kaliskiego, Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem, Wicestarostą Kaliskim Zbigniewem Słodowym i Przewodniczącym Rady Powiatu Kaliskiego Janem Adamem Kłyszem i dziękował za niespodziewaną, ogromną pomoc mieszkańcom powiatu. Aleksander Migej przyjechał na Święto Powiatu Kaliskiego razem z żoną Julią Migej, która na co dzień jest dyrektorem Szkoły Artystycznej w Baranówce. Julia podczas Święta Powiatu Kaliskiego zaśpiewała piękny utwór "Ukraina". Oboje opowiadali wstrząsające przeżycia z wojny, o wyjazdach na front z pomocą, o dzieleniu się wszystkim z ludźmi pogrążonymi w strachu i bólu po stracie najbliższych.
 
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Powiatu za każdy dar dla naszych przyjaciół z Baranówki!
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować