Potrawy, prezenty i wspólne kolędowanie - Setki kaliszan na wspólnej Wigilii w Hali OSRiR! [zdjęcia, wideo]

2022-12-24 19:30:00 BK

To było drugie tego typu wydarzenie w Kaliszu i na taką skalę - blisko 300 osób zasiadło przy wspólnych stołach do kolacji wigilijnej. Wspólną wieczerzę i kolędowanie w hali OSRiR zorganizowała fundacja CHOPS.

fot. JM
fot. JM

24 grudnia, w Wigilię Bożego Narodzenia, w Kaliszu odbyła się druga wspólna Wigilia dla osób samotnych, potrzebujących towarzystwa i bliskości w ten wyjątkowy czas. Organizatorem wydarzenia była Fundacja CHOPS wraz z Ośrodkiem Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu przy wsparciu Miasta Kalisza.

- Dzięki pomocy i wsparciu wielu osób, wsparciu naszej fundacji i naszych działań udało sprawić się, żeby ten szczególny dzień był dla tych wszystkich, dla których może być trudny, lżejszy, pogodniejszy, bardziej radosny - mówił Roman Żarnecki, prezes Fundacji CHOPS. - Nadzieja to słowo, które jest nam dzisiaj bardzo potrzebne, nadzieja w trudnych czasach. Te święta nie są śnieżnobiałe, pokojowe. W te święta próbujmy o tym zapomnieć. Takie spotkania są do tego dobrą okazja, gdzie zasiadają do wspólnego stołu ludzie z różnych stron.

- Chciałem podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tak pięknej wieczerzy wigilijnej. Praca fundacji jest niezwykle ważna. Poczucie wspólnoty jest ważne dla każdego człowieka a dzisiaj możemy poczuć się jak jedna wielka rodzina. W imieniu swoim i prezydenta chciałbym złożyć życzenia świąt radosnych, rodzinnych, przesyłamy państwu ogromną ilość pozytywnej energii, żeby w państwa sercach zagościła miłość, radość, wiara w lepsze jutro - mówił wiceprezydent Kalisza Mateusz Podsadny.

Blisko 300 kaliszan zasiadło do wspólnego stołu w wigilijny dzień, od godziny 16:00, w hali OSRiR przy ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Na hali pojawiły się długie stoły, choinki, ozdoby świąteczne. Zapanował prawdziwy, rodzinny, świąteczny klimat.

Na hali pojawiła się scena, na której kolędy zaśpiewał zespół Abba Pater. Odbyło się wspólne śpiewanie kolęd. Były życzenia, prezenty, wspólny posiłek oraz opłatek.

Dla każdego przygotowana była paczka żywności, w której znalazły się słodycze, konserwy, inne artykuły. Niespodzianki otrzymały również dzieci. Ciasto i wigilijne potrawy uczestnicy otrzymali również na wynos.

W przygotowaniach uczestniczyły setki osób prywatnych, firmy, instytucje, kluby sportowe, którzy dostarczyli środki finansowe, produkty na potrawy wigilijne praz na świąteczne paczki. 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować