Posprzątali nabrzeża zbiornika w miejscowości Szałe [Zdjęcia]

2023-04-15 13:00:00 BK

Butelki, papierki, foliówki, puszki, a nawet opony – to wszystko zbierali ochotnicy, którzy w sobotę o godz. 10.00 stawili się na polanie przy tamie zbiornika w miejscowości Szałe, na wielkiej akcji wiosennego sprzątania nabrzeży zbiornika. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Deszczowa aura nie była im straszna - kilkadziesiąt osób, harcerze, strażacy, samorządowcy, osoby prywatne, wędkarze, Nadleśnictwo Kalisz, Stowarzyszenie Godzina dla Kalisza, mieszkańcy Kalisza i gminy Opatówek, włączyli się w akcję wiosennego sprzątania w Szałe.

- To już tradycja, że wiosną spotykamy się nie tylko na Szałe, ale też w Opatówku i innych miejscowościach naszej gminy by dać przykład i posprzątać to nasze środowisko naturalne. To akcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem, co roku są chętni do sprzątania - mówił Sebastian Wardęcki, Burmistrz Gminy i Miasta Opatówek. - Ubolewamy, że co roku spotykamy się w tym miejscu i sprzątamy te same obszary, bo ciągle gromadzą się tu śmieci. Śmieci przybywa, ale nie poddajemy się. Myślę, że warto.

Wszyscy mieli jeden cel – wysprzątać nabrzeże Jeziora Pokrzywnickiego z pozostawionych tam śmieci. A potrzeba była ogromna. Już po kilku minutach kilkadziesiąt worków zostało zapełnionych. Chętni skrzętnie przemierzali zakamarki lasu i okolic, aby jak najlepiej oczyścić ze śmieci nasze wspólne środowisko. 

Organizatorzy akcji chcą aby rozszerzała się ona na kolejne obszary, sołectwa. Oczyszczane ze śmieci będą lasy czy też nasypy kolejowe.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować