Polityka

Poseł KO Mariusz Witczak: "Unieważniamy to referendum"

2023-09-22 13:30:00 BK

Poseł i kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych Mariusz Witczak rozpoczyna kampanię informacyjną dotyczącą referendum planowanego 15 października i afery wizowej jako działań, które mają manipulować wyborcami. - Nie dajcie się zwieść, że to jest referendum. To jest część kampanii PiS - mówił poseł Mariusz Witczak.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

- Sprawą, która ma zwieść wyborców jest referendum. My jako Koalicja Obywatelska mamy bardzo jasne stanowisko ws. referendum. Unieważniamy to referendum, bowiem to nie jest żadne referendum tylko hasła propagandowe PiSu, które mają na celu odwrócić uwagę od bieżących problemów, m.in. od afery wizowej. Te pytania referendalne dotyczą obszarów, w których PiS poniósł klęskę - mówi poseł Mariusz Witczak. - Jak PiS chce walczyć z prywatyzacją przedsiębiorstw, to prawda jest taka, że nikt tak nie sprywatyzował, upartyjnił przedsiębiorstw jak PiS. Jeżeli chcą mówić o granicy to mamy aferę wizową, mamy helikoptery Łukaszenki, które przekraczają naszą granicę, albo nie możemy znaleźć przez długie dni pocisku, który przenosi głowice nuklearne i ląduje w kujawsko-pomorskim. To jest prawdziwy problem szczelności granic naszego kraju. Afera wizowa to ogromne niebezpieczeństwo dla Polek i Polaków bo nie wiemy kto tu przyjeżdża w ramach układu korupcyjnego.

Poseł Mariusz Witczak rozpoczął kampanię informacyjną dotycząca afery wizowej. W jej ramach zostaną rozdystrybuowane specjalne ulotki.

- Chce wszystkim twardo powiedzieć, że afera wizowa to niebezpieczna przyszłość Polaków. To jest jedna z największych afer ostatniego 30-lecia. Nie wiemy jeszcze dokładnie jakie będą skutki tej afery, ale wiem jedno, że Ci co mieli usta pełne frazesów dotyczące obrony polskich granic są hipokrytami, oszustami - mówił poseł KO.

Według Koalicji Obywatelskiej, działania Bezpartyjnych Samorządowców są również próbą oszukania wyborców.

- Wy dobrze wiecie, kto kryje się za tym kłamliwym hasłem Bezpartyjni Samorządowcy. My dobrze wiemy kto założył ten komitet i kto go finansuje ale nie wszyscy w Polsce o tym widzą. To przystawka PiSu. Mówię o tym w sposób absolutnie odpowiedzialny. To komitet, który ma pomóc rządzić PiSowi - cytował słowa lidera KO Donalda Tuska senator Janusz Pęcherz. 

- Wiemy, że Bezpartyjni to tylko nazwa, ona ma zwieść wyborców i wiemy jak to w polityce się dzieje, ma służyć rozbiciu głosów - mówiła kandydatka KO z okręgu 36 Alicja Łuczak. - Drodzy wyborcy, nie dajcie się zwieść tym fałszywym nazwom, farbowanym lisom. 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować