Społeczne

Pościg w Kaliszu. 41-letni kierowca usłyszał zarzuty!

2024-04-19 11:55:13 BK

16 kwietnia kaliscy policjanci prowadzili pościg za 41-letnim kierowcą volkswagena, który zatrzymał do kontroli drogowej. Mężczyzna ma dwa sądowe zakazy prowadzenia i przełożył tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Prokuratura postawiła mu 3 zarzuty.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK

- Prokuratura Rejonowa w Kaliszu nadzoruje postępowanie przeciwko 41-letniemu mieszkańcowi Kalisza, w związku z wydarzeniami, do których doszło w dniu 16 kwietnia na terenie kaliskich ulic, kiedy to mężczyzna nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy policji. Uciekał przed nimi pozostawiają uszkodzony samochód na terenie osiedla Dobrzec - mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie mu łącznie 3 zarzutów.

- Pierwszy dotyczy zachowania, do którego doszło w okresie pomiędzy 14 a 16 kwietnia, kiedy mężczyzna zabrał z samochodu marki Skoda tablicę rejestracyjną upoważniającą pojazd do ruchu, a następnie użył tej tablicy do zamontowania w innym pojeździe mechanicznym, marki Volkswagen Polo, którym poruszał się 16 kwietnia. Okazało się, że nie jest właścicielem pojazdu i zabrał go tego dnia w celu krótkotrwałego użycia, następnie ten pojazd porzucił na osiedlu Dobrzec czym działał na szkodę pokrzywdzonego. Zarzucono mu również, że podstawową przyczyną niezastosowania się do poleceń funkcjonariuszy, były orzeczone dwa prawomocne zakazy poruszania się pojazdami mechanicznymi. Był to wyrok Sądu Rejonowego w Słubicach oraz wyrok Sądu Rejonowego w Kaliszu.

Sąd zastosował wobec 41-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, polegającego na zgłaszaniu się dwa razy w tygodniu do właściwej jednostki policji. Nie może też prowadzić pojazdów mechanicznych i musi informować o wyjazdach z miasta. Mężczyźnie grozy kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwa ustalanie szkód spowodowanych pościgiem. 

W pojeździe, który nie zatrzymał się do kontroli znajdował się także 42-letni pasażer, który został zatrzymany przez kaliskich funkcjonariuszy policji bezpośrednio po zdarzeniu.

O zdarzeniu pisaliśmy: https://calisia.pl/policyjny-poscig-ulicami-kalisza-kierowca-volkswagena-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli,66743

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować