Ponad 50 usuniętych wraków

2019-05-25 11:00:00 red. za SM Kalisz

Straż miejska w trakcie codziennych interwencji reaguje na zgłoszenia o porzuconych pojazdach pozbawionych tablic rejestracyjnych oraz takich, które stan wskazuje na nieużywane.

fot. SM Kalisz
fot. SM Kalisz

Pozostawione pojazdy szpecą miasto, blokują miejsca parkingowe, a dodatkowo stanowią zagrożenie dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Wysłużony samochód powinien zostać wyrejestrowany i poddany recyklingowi. Jednakże dla niektórych osób łatwiejszym rozwiązaniem jest porzucenie niepotrzebnego auta. Zaniedbanie swoich obowiązków może jednak słono kosztować. W ostatnim kwartale funkcjonariusze Straży Miejskiej usunęli z ulic Kalisza ponad 50 porzuconych przez właścicieli aut.

Przypominamy:

Zgodnie z art. 50a ust. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym auto może zostać usunięte z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza z dróg publicznych oraz wewnętrznych położonych w strefie zamieszkania albo w strefie ruchu. Pojazdy znajdujące się poza tymi miejscami nie mogą być odholowane w oparciu o przepisy ustawy art. 50a, chyba że auto stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa osób.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ